Kreacja Polki na Miss Supernational 2022 budzi kontrowersje. "Caryca Katarzyna na karnawale w Rio"

Miss Supernational 2022 to wyjątkowa okazja, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Wie o tym doskonale tegoroczna reprezentantka Polski- Agata Wdowiak. Jej spektakularną kreację zaprojektowała Patrycja Kujawa. Niestety, nie wszystkim ten strój przypadł do gustu.

Tegoroczna gala Miss Supernational odbędzie się już niedługo, bo piętnastego lipca. Reprezentantką Polski jest w tym roku Agata Wdowiak. To zdobywczyni tytułu Miss Polski 2021, 24-letnia studentka nanotechnologii. Pochodzi z Łodzi i tam również studiuje. Ma 180 cm wzrostu, a ciekawostką jest fakt, że potrafi grać na pianinie.  Ukończyła szkołę muzyczną I i Il stopnia, ale uwielbia też wspinaczkę i pływanie. Suknię przygotowała dla niej projektantka Agata Wdowiak. Kreacja wywołała w sieci niemałe zamieszanie.

Interesujesz się modą? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sukienka Glinki jest idealna na wesele i inne specjalne okazje

Agata Wdowiak reprezentuje Polskę w Miss Supernational. Co to za konkurs?

Miss Supernational to konkurs, który ma na celu wyłonić najpiękniejszą kobietę na świecie. To stosunkowo młoda uroczystość, ponieważ odbywa się od 2009 roku. W latach 2009-2013 gala odbywała się w Polsce. Później "pałeczkę" w organizacji przejęła Białoruś, później znów Polska, a potem kolejno- Słowacja. 

Miss Supernational 2022 z nowym projektem sukni. Patrycja Kujawa autorką

Ubiegłoroczna sukienka, która miała nawiązywać do patriotycznych symboli, nie zyskała wielkiej aprobaty telewidzów, ale i internautów. Polskę reprezentowała wówczas Natalia Balicka, a autorką kreacji była Ela Piorun. Ten strój miał barwy polskiej flagi, podobnie jak tegoroczny, ale zdaje się, że sukienki są jak ogień i woda. W tym roku Polska pokaże się ze znacznie "odważniejszej" strony. Kreacja ma bardzo artystyczny charakter. Jest wyszywana błyszczącymi cyrkoniami, kryształami, kamieniami akrylowymi oraz kamieniami szklanymi. Nawiązuje do strojów królewskich i składa się z aż 7 elementów. Obcisły, mocno wycięty gorset uzupełnia bardzo długi tren, w narodowych barwach. Rękawy ozdobiono bufkami, a na głowie tegorocznej kandydatki widnieć będzie korona. Nieco "folklorystycznego" charakteru dodają czerwone, ręcznie malowane kozaki. Ta suknia zdecydowanie rzuca się w oczy, ale też budzi kontrowersje.

 

Sukienka reprezentantki Polski na Miss Supernational 2022. Internauci podzieleni

Niestety, artystyczne podejście do tematu, odważny fason i nowoczesny look nie przypadł do gustu każdemu. W sieci niemal zawrzało! Negatywne komentarze brzmiały m.in. tak:

Narodowy Strój Kąpielowy
Strój narodowy? ale którego narodu? Bo ja tu widzę Caryce Katarzynę, która poleciała na karnawał do Rio.
Ja rozumiem miss brazylii w czymś takim, ale polski? Nie przekonuje mnie to kompletnie.

Pojawiło się też wiele pozytywnych komentarzy. Wychwalano talent projektantki i połączenie innowacyjnego stroju z niewątpliwą urodą reprezentantki Polski. Czytamy:

Przecudna!!!
Przepięknie, strój jest inspirowany władcami i królami, którzy kiedyś rządzili Polska
WOW?? Przepiękny projekt
 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: