Jak czyścić srebro? Wykorzystaj ten popularny napój i przywróć biżuterii dawny blask

Ulubione kolczyki czy też naszyjnik pokrył ciemny nalot? Można się go szybko pozbyć w prosty sposób. Jednym z nich jest zastosowanie popularnego napoju. Zdradzamy też inne domowe triki na to, jak czyścić srebro.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zadbaj o biżuterię. Jak wyczyścić i spakować świecidełka?

Srebrna biżuteria jest jedną z najchętniej kupowanych nie tylko ze względu na swój wygląd, ale i przystępną cenę. Niestety jej czernienie jest nieuniknione. Nie oznacza to jednak, że nie możemy przywrócić biżuterii dawnego blasku. Podpowiadamy, jak czyścić srebro w domu

Jak czyścić srebro? Wykorzystaj do tego... colę

Kwas zwarty w tym popularnym napoju gazowanym doskonale rozpuszcza nalot pokrywający srebro. Wystarczy zatem w miseczce umieścić biżuterię i zalać ją colą do całkowitego przykrycia. Po kilku godzinach wyjmujemy nasze błyskotki, przepłukujemy wodą i dokładnie suszymy. 

Najpopularniejszy sposób na czyszczenie srebra w domu to pasta do zębów

Ten produkt, który każdy z nas ma w domu, może przywrócić połysk naszej ulubionej biżuterii ze srebra. Białą pastę bez granulek nakładamy na bawełnianą szmatkę lub szczoteczkę do zębów z miękkim włosiem i delikatnie pocieramy nią srebro. Na koniec wystarczy jedynie opłukać biżuterię pod wodą i wytrzeć do sucha.

Jak wyczyścić srebro? Potrzebujesz tylko trzech składników

Folia aluminiowa, sól i gorąca woda — tylko tyle potrzeba, aby wyczyścić srebro nawet z największych zabrudzeń. Plastikową lub szklanką miskę wykładamy dwiema warstwami folii aluminiowej. Następnie przygotowujemy litr gorącej wody i dodajemy do niej 5 łyżeczek soli. Roztwór dokładnie mieszamy i wlewamy do przygotowanego naczynia. Wkładamy do miski biżuterię i zostawiamy na kilka godzin. Po kilku godzinach wyjmujemy i przepłukujemy wodą. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: