Co kryją symbole na metkach? Już nigdy nie kupisz złego rozmiaru! Ten TikTok zdradza tajemnicę sklepu

Czyż nie byłoby łatwiej, gdyby rozmiarówka była uniwersalna, a zakupy nie wymagały zgadywania, co będzie pasować? Odwieczny problem niespójności rozmiarów, zwłaszcza w przypadku odzieży damskiej właśnie został rozwiązany. Wszystko za sprawą jednego z filmików TikTok, który pojawił się w sieci i wskazał na możliwe wyjaśnienie tej kwestii.

Interesujesz się modą? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W wiralowym TikToku autorstwa @cheersmyheels użytkowniczka aplikacji pokazała, jak proste symbole na metkach Zary mogą być użyte do wstępnego określenia, jak każda rzecz będzie pasować. Chodzi o znajdujące się na etykietach kształty: kółka, kwadratu i trójkąta.

Zobacz wideo Ekspresowy sposób na składanie koszul w dwóch wersjach

"Wiedzieliście o tym?", czyli filmik Cheersmyheels wyjaśniający kwestię rozmiarówki w Zarze

Zakupy powinny być kojarzone z przyjemnością, często zaś kończą się jednak rozczarowaniem w przebieralni. Jeden z filmów na popularnej platformie TikTok autorstwa Cheersmyheels pokazuje możliwą opcję wyjaśnienia kwestii związanej z rozmiarówką. Jak się okazuje rozmiar rozmiarowi nierówny, nawet w przypadku jednego sklepu. 

Nieprawdopodobne, a jednak możliwe? Czytaj uważnie każdy symbol

Jak się okazuje youtuberka znana pod nickiem Cheersmyheels odkryła pewną tajemnicę związaną z symbolami pojawiającymi się na metkach w popularnych sklepach Zara

  • Trójkąt, czyli "rozmiarówka zaniżona, weź większy rozmiar".
  • Kółko, czyli "rozmiarówka zawyżona, weź mniejszy rozmiar".
  • Kwadrat, czyli "prawdziwy rozmiar".

Pod filmikiem pojawiło się wiele komentarzy internautów. Byli w nich m.in. aktualni i byli pracownicy sklepów Zara. Stwierdzili oni, że:

Pracowałam w Zarze. To oznaczenia stref. Trójkąt= TRF, koło=woman, kwadrat=basic.

Jaka jest prawda? Youtuberka postanowiła udowodnić swoją teorię. W tym celu wybrała trzy pary spodni w tym samym rozmiarze. Każda z nich była jednak oznaczona innym symbolem. Po przymierzeniu wszystkich okazało się, że spodnie oznaczone kwadratem były idealnie dopasowane. Jeansy z symbolem kółka były za duże, zaś z trójkątem za małe.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: