Większość osób widzi na tym obrazku tylko jedną żyrafę. Ukryta jest jeszcze druga. "Zajęło mi to godziny"

Iluzje optyczne i testy psychologiczne z pewnością można już uznać, że pewnego rodzaju trend. Cieszą się one ogromną popularnością. Każdy chce bowiem sprawdzić się w tego typu zagadkach. Na TikToku powstało nawet konto "HecticNick", gdzie możemy znaleźć takie "zadania".

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Złudzenie optyczne, czyli jak nasz mózg potrafi nas oszukać [Pracownia Bronka]

Konto "HecticNick" na TikToku śledzi już niemal 4 mln osób. Publikowane na nim filmiki prezentują iluzje optyczne i zagadki, które często tylko na pierwszy rzut oka wydają się proste. Podobnie było z tą niepozorną ilustracją żyrafy. Niektórym internautom sprawiła ona wiele kłopotów. 

Większość osób widzi na tym obrazu tylko jedną żyrafę 

Na jednym z filmików TikTokera został umieszczony obrazek z żyrafą. Jak podkreśla mężczyzna, można na nim dostrzec jednak nie jedną, a dwie żyrafy. Daje nawet wskazówkę, że w jej poszukiwaniu warto uważnie przyjrzeć się szyi. 

Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy

Większość osób dopiero po wskazówce TikTokera nie miała problemu ze znalezieniem rozwiązania zagadki: 

Omg, to fajne
 Znalazłem to w minutę
Znalazłem to zanim to powiedziałeś
Łatwizna

Zaledwie kilku użytkownikom zadanie to sprawiło trudność. W jednym z komentarzy możemy dostrzec, że "odnalezienie tego zajęło mi godziny". 

Dajcie znać, czy udało się wam znaleźć na tym obrazku drugą żyrafę! 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: