Wrzuć kulkę folii aluminiowej do pralki i nastaw program. Ten banalny trik za grosze cię zachwyci

Folia aluminiowa to niezastąpiony produkt szczególnie podczas przygotowywania różnego rodzaju potraw. Jak się okazuje, świetnie sprawdzi się jednak nie tylko w kuchni, ale również w łazience. Kilka kulek folii wrzuconych do prania może przynieść zadziwiające efekty.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Co zrobić, aby banany tak szybko nie dojrzewały? Poznaj 3 nietypowe zastosowania folii spożywczej

Folia aluminiowa przeważnie używana jest przez nas do pieczenia lub gdy chcemy zatrzymać ciepło potrawy. Nie są to jednak jedyne sposoby na jej zastosowanie. Jakiś czas temu pisaliśmy, że zwiniętą folię warto włożyć do zmywarki. Zdecydowanie polecamy wypróbować także ten trik podczas prania. Jego efekt z pewnością cię zaskoczy. 

Wrzuć kilka kulek folii aluminiowej do prania i pobądź się uciążliwego problemu

Przed wstawieniem prania polecamy wrzucić do bębna 2-4 kulki o wielkości trochę mniejszej od naszej pięści. Bez obaw — nie uszkodzą one pralki ani tkanin. Sprawią natomiast, że ubrania... przestaną się elektryzować! Ten prosty i tani trik warto stosować podczas każdego prania. Kulki takie z powodzeniem mogą zastąpić wówczas płyn do zmiękczania tkanin. 

Zastosowanie folii aluminiowej w domu. Wykorzystaj ją także podczas prasowania

Właściwości folii doskonale sprawdzą się nie tylko podczas prania, ale i prasowania. Wystarczy owinąć folią deskę do prasowania, a na to położyć materiałowy pokrowiec. Folia będzie odbijać ciepło, dzięki czemu ubrania będą idealnie gładkie z dwóch stron już przy jednym pociągnięciu żelazkiem. To banalny sposób, który znacznie przyspieszy prasowanie. 

Folia aluminiowa będzie również świetną... ostrzałką do nożyczek 

Jak szybko naostrzyć nożyczki? Wystarczy zgiąć niewielki kawałek folii aluminiowej i pociąć ją tępymi nożyczkami na małe kawałeczki pod różnym kątem. Już po kilku cięciach odzyskają one swoją ostrość. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina 

Więcej o: