Narcystyczne znaki zodiaku. Te osoby skupiają się głównie na sobie. Jak je rozpoznać?

Nawiązywanie relacji lub przyjaźni z kimś narcystycznym może być trudne. Choć na początku osoba taka może wydawać się czarująca, w końcu można odnieść wrażenie, że zależy jej tylko na sobie. O których znakach zodiaku mowa?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pod powierzchnią są zimne, wyrachowane i prawdopodobnie użyją wszelkich środków, aby uzyskać to, czego chcą. Krótko mówiąc, sytuacja z takimi osobami może szybko stać się toksyczna. Poznaj trzy najbardziej narcystyczne znaki zodiaku, od nieco próżnych do całkowicie zapatrzonych w siebie.

Zobacz wideo Uchodzisz za osobę kulturalną czy raczej roszczeniową? Prawda może cię zaskoczyć!

Koziorożec chce postawić na swoim za wszelką ceną. Nie godzą się z porażkami

Koziorożce zrobią wszystko, by odnieść sukces, a to czasem oznacza wrzucanie innym kłód pod nogi. Ten znak jest narcystyczny, ale nie jest tego świadomy. Dlatego koziorożce często nawet nie zdają sobie sprawy, że manipulują innymi. Choć na początku wydaje się to nieszkodliwe, z czasem podświadome ich pragnienie, by chronić samego siebie, może zranić najbliższych.

Lew z natury jest skupiony na sobie i swoich celach. Potrzebuje uwagi innych

Osobowość Lwa wiąże się z dramatyzmem, intensywnością i polotem. Kiedy zostanie zaburzona równowaga, może łatwo przerodzić się w bezgraniczną potrzebę uwagi i rozdmuchane poczucie własnej wartości. Lew może wykorzystywać swój naturalny urok i magnetyzm, aby wciągać innych w narcystyczne związki, stale potrzebując coraz więcej czasu, uwagi i podziwu. Ten znak łatwo użyje kogoś, aby się wybić, oczarowując go przez cały czas, a następnie porzucając go po osiągnięciu celu.

Baran zna swoją wartość i ceni sobie w życiu niezależność. Pewność siebie to jego zbroja

Baran to najbardziej narcystyczny znak z natury. Są bardzo skoncentrowane na przetrwaniu i zrobią wszystko, co w ich mocy, aby się utrzymać. W pewnym sensie baran używa narcyzmu jako mechanizmu ochronnego. Ich celem w życiu jest bycie autonomicznym. Chociaż może być egocentrykiem, nie zawsze jest to coś złego. Rozwinięty jest w rzeczywistości niezwykle samodzielny i pewny siebie.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: