Jak pozbyć się mrówek z ogrodu i domu? Ten sposób jest bardzo tani, skuteczny i nie niszczy roślin

Znamy sposób na mrówki w domu i ogrodzie. Jeśli zastanawiasz się, jak pozbyć się mrówek, wypróbuj tani i sprawdzony sposób. Nie tylko jest skuteczny, ale i nie niszczy roślin.

Mrówki mogą wywołać wiele szkód zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Pojawiają się szczególnie latem i lgną do tego co słodkie i lepkie. Znamy sposób, aby się ich pozbyć. Ten tani patent na mrówki od razu je odstraszy i pomoże ci pozbyć się ich na długo. W dodatku jest bezpieczny dla roślin.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pobiegł maraton w ogródku. Wcześniej przebiegł 42 kilometry wokół łóżka

Dlaczego warto pozbyć się mrówek z ogrodu i domu?

Mrówki w domu przede wszystkim przeszkadzają. Osiadają na jedzeniu, potrafią ugryźć i nie oszukujmy się- nie są zbyt estetyczne. Tacy nieproszeni goście pojawiają się również w ogrodzie. Takie otoczenie, to dla nich prawdziwy "plac zabaw". Podgryzają rośliny, uszkadzają drzewa, budują gniazda w drewnie, niszczą pąki i kwiaty szukając przy tym nektaru. Dlatego niestety, trzeba je regularnie przeganiać.

Jak pozbyć się mrówek z ogrodu? Ten produkt kosztuje zaledwie kilka złotych

Ocet jest dobry na wiele problemów, które tyczą się ogrodu i domu. Pomaga doczyścić wiele zabrudzeń, ale i przegonić mrówki. Nie szkodzi roślinom, a wręcz może przyczynić się do ich wzrostu i poprawy ogólnej kondycji liści i kwiatów. W miejscach, gdzie mrówki najchętniej przebywają, rozpyl mieszankę wody i octu w proporcjach 1:1. Możesz też dodać niewielką ilość soku z cytryny

Sposób na mrówki w domu jest banalny! Produkty znajdziesz w kuchni

W kuchni mrówki najchętniej lgną do żywności. Taca z owocami może szybko stać się ich łatwym celem. Jeśli w pobliżu niej rozsypiesz w niewielkim pojemniku odrobinę cynamonu, proszku do pieczenia, sody oczyszczonej, lub kawy- te zapachy szybko je przegonią z ulubionej lokalizacji.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.plkobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: