Jak usunąć żywicę z ubrania, żeby go nie uszkodzić? Skuteczne sposoby na pozbycie się trudnych plam

W miesiącach letnich mamy tendencję do częstszego wychodzenia z domu i uczestniczenia w zajęciach na świeżym powietrzu. W związku z tym możemy spodziewać się większego brudzenia ubrań trawą, błotem i plamami po jedzeniu, a także żywicą. Jak usunąć tę ostatnią z ubrania w skuteczny sposób?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Masz problem z usunięciem z ubrania irytującej plamy z żywicy? Oto kilka sposobów na jej pozbycie się. Nie jest to niemożliwe, ale jest to skomplikowana praca, która przy chwili nieuwagi może poważnie uszkodzić ubrania.

Edyta Herbuś Ażurowe bluzki to hit na lato 2022! Ta Edyty Herbuś ma wyjątkowy kolor

Zobacz wideo Las w słoiku, czyli wnętrzarski hit sezonu. Z tym mykiem bez problemu zrobisz go w domu

Jak usunąć plamę z żywicy? Pamiętaj, że im szybciej, tym lepiej

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że im szybciej zajmiesz się plamą, tym lepszy rezultat uzyskasz. Tkaniny takie jak płaszcze przeciwdeszczowe, bawełna, poliester i kaszmir są wrażliwe na metody czyszczenia z użyciem alkoholi i profesjonalnych lub przemysłowych środków do usuwania plam. Dlatego warto sięgać, po naturalne i domowe sposoby z użyciem sody oczyszczonej. Ta metoda jest zalecana do jasnych ubrań, ponieważ ciemne kolory mogą pozostawić ślady. Wystarczy zrobić pastę, mieszając produkt z wodą. Nałóż niewielką ilość pasty za pomocą wacika i pozostaw na godzinę. Następnie wypierz ubranie i ciesz się efektem.

kwiaty Niebezpiecznie piękne i trujące kwiaty. Sprawdź, czy masz je w domu

Naturalne sposoby na usunięcie żywicy z ubrań. Użyj ciepła

Im szybciej wykonasz te czynności, tym lepsze będą rezultaty. Najlepiej w ciągu kilku pierwszych minut po zaplamieniu ubrania, ponieważ żywica jest jeszcze świeża i nie zdążyła stwardnieć.

  • Użyj suszarki do włosów i przyłóż ciepło do plamy z pewnej odległości, tak aby żywica została podgrzana. Zachowaj czujność, aby nie spalić tkaniny. Gdy zauważysz, że żywica się rozpuszcza, usuń ją za pomocą bawełny nasączonej acetonem. Możesz też użyć gorącego żelazka, ale nie przyciskaj plamy.
  • Podgrzej trochę wody w pojemniku, a gdy zacznie wrzeć, napełnij nią sporych rozmiarów kubek i przyłóż do poplamionego miejsca na chwilę, aż się rozpuści. Po wykonaniu tej czynności i przed ostygnięciem użyj gąbki lub szczotki, aby pocierać plamę, aż zniknie.
  • Na plamę należy położyć trochę lodu, aż trochę zamarznie. Następnie należy zeskrobać żywicę nożem, aż zostanie całkowicie usunięta. Później wypierz ubranie w pralce.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: