Jak sadzić piwonie? Nie zakwitną, jeśli popełnisz jeden z tych trzech podstawowych błędów

Dlaczego piwonie nie kwitną i jak sadzić piwonie, aby zachwycały swoimi kolorowymi płatkami na długo? Sprawdź, czy nie popełniasz jednego z tych trzech, z pozoru banalnych, ale kluczowych błędów. Jeśli ich unikniesz, twoje rośliny będą znów cieszyć oko.

Na wygląd kwiatów ma wpływ nie tylko rodzaj gleby, odpowiednia pielęgnacja, ale i czas kiedy je sadzimy, oraz odpowiednio nasłonecznione (lub nie) miejsce ich posadzenia. W przypadku piwonii łatwo jest popełnić błąd. Bywa, że nie zakwitną przez długi czas. Co może być tego przyczyną?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek dostała prezent od Stanisława. Zaprojektował jej marynarkę w kwiaty

Jak sadzić piwonie? Zwróć uwagę na odpowiednie miejsce w ogrodzie

Piwonie najbardziej lubią słońce. Słoneczne miejsca w ogrodzie sprzyjają ich rozwijaniu pąków, które cieszą oko. Pamiętaj jednak, aby były to miejsca, gdzie w okresie zimowym jest sucho. Jeśli będzie tam zbyt mokro, może to sprawić, że pnącza obumrą przed wiosną. 

Dlaczego piwonie nie kwitną? Ten błąd może być odpowiedzią

Piwonie nie kwitną zazwyczaj z jednego, konkretnego powodu. Jeśli popełnisz błąd i posadzisz ją zbyt głęboko- nie będzie miała szansy rozwinąć pąków. Jej tzw. oczka (zawiązki łodyg) muszą znaleźć się na głębokości 3-5 cm pod powierzchnią ziemi. Aby tak było, konieczne jest wykopanie dołków o głębokości 30-50 cm (1,5-2 wysokości szpadla). Przyda się także bardzo żyzna ziemia.

Kiedy sadzić piwonie? Ten okres w ciągu roku jest najlepszy

Piwonie najlepiej sadzić w okresie między sierpniem a wrześniem. To najlepszy okres dla tych kwiatów, aby miały szansę rozwinąć się do przyszłego sezonu. Jeśli przegapimy ten czas, a jesień będzie słoneczna, bez przymrozków- można to zrobić nawet do listopada.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: