Jak prać buty w pralce, aby ich nie zniszczyć? Ten trik sprawi, że wytrzymają wiele lat

Podpowiadamy, jak prać buty w pralce, aby nie tylko były czyste, ale i nie zostały uszkodzone. Wiele osób boi się tej czynności. Ten prosty sposób pomoże im zachować dawny wygląd.

Buty brudzą się często. I chociaż pierzemy je rzadziej niż ubrania, w których chodzimy na co dzień, kiedy już lądują w pralce- zazwyczaj są w opłakanym stanie. Kurz, piasek i błoto- to najczęstsze przyczyny zabrudzeń. Do tego dochodzi pot, który często sprawia, że wkładki w butach staj się pożółkłe. Wyjaśniamy, jak uprać buty w bezpieczny i skuteczny sposób.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Jak prać buty? Najpierw przygotuj je do prania, aby uniknąć uszkodzeń

Przed wypraniem butów należy dokładnie oczyścić je z piasku, czy płytko osadzonego kurzu. Przetrzyj je wilgotną ściereczką, aby brud nie rozprzestrzeniał się w pralce. Dokładnie też wytrzep je, aby jak najmniej brudu zalegało w szczelinach podeszwy. Wyciągnij też sznurówki. 

Jak prać buty w pralce. Ta metoda jest dobra dla sneakersów i trampek

Przygotowane do prania buty umieść w pralce, ustawiając temperaturę na 40 stopni. Błędem, który popełniany jest bardzo często, jest wybieranie opcji wirowania. Należy ustawić je na jak najmniejsze, aby nie zniszczyć butów. Nie korzystaj też z płynu do płukania. Może uszkodzić materiał.

Jak prać w pralce buty, które są skórzane? Musisz bardzo uważać

Niektóre buty sportowe nie są wykonane z tworzyw syntetycznych, a ze skóry. W takiej sytuacji trzeba być szczególnie ostrożnym. Skóra bardzo łatwo pęka, jeśli jest poddana wysokiej temperaturze. Niektóre pralnie mają w swojej ofercie specjalne czyszczenie butów. Warto zapytać się, czy ta w pobliżu twojego domu nie świadczy właśnie tej usługi. Jeśli zaś zabrudziły ci się jedynie podeszwy, lub twoje skórzane buty są białe- spróbuj doczyścić je... pastą do zębów! To naprawdę działa.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: