Makijaż przy oknie może być niebezpieczny! Użytkowniczka Facebooka przestrzega przed tą czynnością

Makijaż przy oknie to rutynowa czynność wielu osób. Światło dzienne zdaje się znakomicie oświetlać twarz, przez co żaden błąd w makijażu nie powinien mieć miejsca. Niestety, malowanie się przy oknie może być tragiczne w skutkach. Przekonała się o tym pewna użytkowniczka mediów społecznościowych. Na swoim profilu umieściła przestrogę.

Większość osób wykonuje makijaż przy oknie. Lustro postawione na parapecie znakomicie pokazuje nawet najmniejsze szczegóły cery. W ten sposób świetnie dopasujesz kolor podkładu i idealnie rozprowadzisz puder, a także wykonturujesz twarz. Niestety, ma to też swoje "mroczne" strony.

Interesujesz się modą? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Red Lipstick Monster o makijażowych wpadkach gwiazd

Makijaż przy oknie może być niebezpieczny. Kiedy zagraża nam najmniej?

Malowanie się przy oknie i przy lusterku jesienią, czy zimą jest niegroźne. W ten sposób zaoszczędzimy na zapalaniu zbyt wielu lampek, a sam proces malowania zajmie nam mniej czasu. Jest to jednak zły nawyk. To samo malowanie się przy oknie latem może sprawić, że szybko znajdziemy się w niebezpieczeństwie.

Malowanie się przy oknie latem. Dlaczego to bardzo niebezpieczne?

Malowanie się przy oknie latem może być bardzo niebezpieczne! Lusterko pozostawione na parapecie w kontakcie ze słońcem bardzo silnie się nagrzewa, a odbijane promienie słoneczne, mogą działać na nie, jak snopy światła w lesie, na pozostawione tam szkło! Jednym słowem- grozi to pożarem. To nie żarty.

Użytkowniczka Facebooka ostrzega przed malowaniem się przy oknie

Becca Edward to użytkowniczka Facebooka, którą spotkała mrożąca krew w żyłach sytuacja. Pokazała, jak jej lusterko w nasłoneczniony dzień sprawiło, że doszło do podpalenia plastikowej framugi okna! Gdyby nie było jej w mieszkaniu, mogłoby dojść do pożaru, który byłby tragiczny w skutkach. Zdarzenie miało miejsce około 6 rano, kiedy słońce nie powinno świecić tak mocno, jak w południe. Jak widać, nie miało to większego znaczenia, bo i tak doszło do samozapłonu. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: