Pamiętacie Darię z "The Voice of Poland"? Teraz jej utwory podbijają wszystkie rozgłośnie radiowe

Daria Marcinkowska znana szerszej publiczności jako Daria lub Daria Marx podbiła rynek muzyczny takimi utworami jak "Paranoia" czy "Never ending story". Niedawno 26-latka startowała w eliminacjach do Eurowizji. Nie każdy jednak pamięta, że już znacznie wcześniej mogliśmy ją podziwiać w telewizji. Kilka lat temu wzięła bowiem udział w programie "The Voice of Poland".

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Daria o Eurowizji i Krystianie Ochmanie

Z pewnością utwory tj. "Love Blind" i "Paranoia" sprawiły, że Daria szybko zyskała miano jednej z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia. Jej wokalne umiejętności niektórzy mogą pamiętać z 10. edycji programu "The Voice of Poland", w której wzięła udział. Trzeba jednak przyznać, że od zakończenia show Daria przeszła dużą metamorfozę

Kasia Zielińska Modna sukienka na wesele Kasi Zielińskiej. Podobne od 129,99 zł

Swoją telewizyjną przygodę Daria rozpoczynała w "The Voice of Poland"

Daria pochodzi z Mikołowa w województwie śląskim, jednak w wieku 18 lat postanowiła wyjechać do Londynu, aby kształcić się w London College of Music. Obecnie jest znaną wokalistką, autorką tekstów i producentką muzyczną. 

Pierwszy raz szerszej publiczności dała się poznać jednak znacznie wcześniej. W 2019 roku wzięła bowiem udział w 10. edycji programu "The Voice of Poland", zachwycając swoją interpretacją piosenki Sama Smitha "Lay me down". Podczas przesłuchań w ciemno odwrócili się wszyscy trenerzy, ale ostatecznie Daria zdecydowała się dołączyć do drużyny Margaret. Niestety jej przygoda z show nie trwała długo, gdyż z programem pożegnała się na etapie bitew. 

 

Emilia Nowak w Mam talent Pamiętacie dziewczynkę w papilotach z "Mam talent"? Ma 20 mln wyświetleń

Daria Marx chciała również reprezentować Polskę na Eurowizji

To nie powstrzymało jednak wokalistki przed osiągnięciem ogólnopolskiej kariery. Daria została odkryta przez niemiecką wytwórnię Pelican Songs, dzięki której wydała w 2021 roku swój pierwszy singiel "Love Blind". Szybko zyskał on popularność nie tylko w Polsce, ale także w Brazylii, Norwegii czy Belgii. 

W październiku tego samego roku ukazał się kolejny hit Darii "Paranoia", który na serwisie YouTube ma już ponad 19 mln wyświetleń. W 2022 roku z tym utworem 26-latka startowała w eliminacjach do Eurowizji. Choć ostatecznie nie reprezentowała naszego kraju, to była jedną z faworytek w konkursie. 

 

Od czasu udziału w "The Voice of Poland", Daria przeszła wielką metamorfozę. Teraz rozgłośnie radiowe podbija swoją najnowszą piosenką "Never ending story". Wokalistka prowadzi również aktywnie konto w mediach społecznościowych, które śledzi ponad 21 tysięcy osób. 

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: