Skuteczny sposób na kuny. Banalne rozwiązania, dzięki którym znikną z domu i posesji. Poznaj ich słabość

Kuny to pozornie miłe stworzenia, które potrafią jednak zrobić spore spustoszenie. Szczególnie w ociepleniu dachu czy pod maską samochodu. Sposobów na kuny jest kilka. Zobacz, jak je skutecznie odstraszyć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najpierw słyszysz walenie w strych i poddasze, potem znajdujesz odchody i szczątki. Jak pozbyć się kuny ze strychu i innych pomieszczeń? Tymi sposobami skutecznie je odstraszysz.

Kasia Zielińska Modna sukienka na wesele Kasi Zielińskiej. Podobne od 129,99 zł

Zobacz wideo Wprowadź wiosnę do swojego domu. Hiacyntowy ogródek pięknie ozdobi każde wnętrze

Odstraszanie kun. Jak zapobiegać ich zagnieżdżeniu się?

Aby trzymać kuny z daleka, należy dbać o to, by wszystkie pojemniki na śmieci były zawsze szczelnie zamknięte. Chcąc zapobiec zagnieżdżeniu się kuny na strychu lub w szopie, należy również zamknąć wszystkie otwory siatką drucianą. Te smukłe i zwinne zwierzęta przedostają się przez najmniejsze szczeliny o średnicy pięciu centymetrów. Należy także usunąć przeszkody do wspinania się i przyciąć gałęzie drzew rosnących w pobliżu domu, które mogą służyć kunie jako pomoc przy wspinaniu się. Luźne dachówki, wygięte uszczelki ołowiane i przejścia dachowe również służą jako wejście na strych.

Meco Velez Duży biust sprawia jej latem problem. "Proszę, niech mi ktoś pomoże"

Odstraszanie kun domowymi sposobami. Jak się skutecznie ich pozbyć?

Gdy kuna już się zadomowi, trudno się jej pozbyć. Najlepszą metodą jest niepokojenie jej tak długo, aż dobrowolnie opuści swoją kryjówkę. Domowe sposoby na odstraszanie kun są przede wszystkim ukierunkowane na wrażliwe narządy zmysłów zwierząt. Skuteczne są na przykład:

  • Głośne dźwięki. Radio lub inne źródło hałasu na strychu przeszkadza kunom. Zwierzęta te są bardzo inteligentne, urządzenie powinno mieć możliwość włączania i wyłączania o różnych porach, tak aby kuna nie wykryła wzorca i nauczyła się unikać hałasu. 
  • Zakłócenia. Chodź na strych kilka razy dziennie, głośno stąpaj i przesuwaj przedmioty. Ciągłe zmiany i niepokój sprawiają, że strych staje się nieatrakcyjną kryjówką dla kuny.
  • Zapachy. Kamienie toaletowe, kulki na mole lub sierść psa od dawna są znane jako domowe sposoby na trzymanie kun z dala od samochodu. Działanie tych zapachów można wykorzystać także na strychu.

Kuny są trudne do złapania. Jeśli nie możesz przepędzić kuny, nie uciekaj się do drakońskich środków, ale skontaktuj się ze specjalistą. Posiada on niezbędną wiedzę, a także pułapki i materiały potrzebne do złapania kuny. Są one zwierzętami dzikimi i podlegają prawu łowieckiemu. Osoby prywatne nie są uprawnione do łapania i zabijania ich. Z tego powodu nie wolno nigdy truć kuny, w przeciwnym razie grozi odpowiedzialność karna.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: