Chciała tylko przedłużyć sobie rzęsy. O mały włos nie skończyło się to tragedią: "Prawie oślepłam"

- Lekarz powiedział mi, że mogłam nawet stracić wzrok - opowiada Samantha, która na TikToku podzieliła się mrożącą krew w żyłach historią. Jakiś czas temu postanowiła przedłużyć sobie rzęsy. Zupełnie nie spodziewała się jednak, że skończy się to w taki sposób.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak samodzielnie przykleić rzęsy na pasku?

TikTok jest obecnie jedną z najpopularniejszych platform na świecie, gdzie użytkowniczki oraz użytkownicy dzielą się krótkimi filmikami poruszającymi przeróżne tematy. Znajdziemy tam nie tylko układy taneczne, makijażowe triki, trendy, czy domowe porady, lecz także prawdziwe historie z życia wzięte. Niektóre z nich mrożą krew w żyłach i mogą być przestrogą dla wielu osób. 

Wybrała się na przedłużanie rzęs. Nie takiego efektu się spodziewała: "Lekarz powiedział mi, że mogłam nawet stracić wzrok"

Jedną z takich historii podzieliła się na swoim TikToku Samantha, prowadząca profil pod nazwą @samanthazef. Opowiadziała, a także pokazała na zdjęciach, jak skończył się dla niej jeden z zabiegów przedłużania rzęs. To nie był pierwszy raz z tego typu usługą kosmetyczną, więc sądziła, że nic złego jej nie grozi. Nie wiedziała jednak, że wybiera się do stylistki bez większego doświadczenia. 

Tym razem, krótko po zabiegu zaczęła odczuwać ból i swędzenie, a na powiekach zaczął pojawiać się obrzęk. Bezzwłocznie skontaktowała się ze stylistką, która wykonała zabieg, jednak ta odpisała jej, że to normalne i wkrótce wszystkie dolegliwości powinny ustąpić. - Prawie oślepłam. Kiedy wróciłam do domu po zabiegu, który odbył się wieczorem, moje lewe oko było spuchnięte i kiedy mrugałam, odczuwałam potworny ból - przyznała. Zaniepokojona Samantha postanowiła jednak skonsultować się z lekarzem.

Całe szczęście, że posłuchała swojej intuicji, gdyż w gabinecie usłyszała, że doszło do poważnej infekcji:

Lekarz powiedział mi, że mogłam nawet stracić wzrok. Przepisał mi krople z antybiotykiem i kazał usunąć sztuczne rzęsy

- opowiada.

Tym razem dziewczyna udała się do sprawdzonej i doświadczonej stylistki rzęs, która przyznała, że dolegliwości są spowodowane nieprawidłową aplikacją. Rzęsy przyklejono bowiem zbyt blisko powieki i nasady prawdziwych włosków, co spowodowało infekcję. Wybierając się na taki zabieg zawsze warto pamiętać, by wybrać sprawdzoną i doświadczoną osobę, która wykona zabieg w prawidłowy i przede wszystkim bezpieczny dla nas sposób. 

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Więcej o: