Jak się pozbyć ślimaków z ogrodu? Te naturalne sposoby są bardzo skuteczne, a kosztują grosze

Wiemy, jak pozbyć się ślimaków z ogrodu, bez stosowania drastycznych metod. Naturalne sposoby mogą być równie skuteczne. Przedstawiamy trzy z nich, z których co najmniej jeden zadziała na mieszkańców twojego ogrodu. Powinny wypłoszyć je natychmiast!

Ślimaki w ogrodzie mogą wyrządzić niemałe szkody. Poza tym, że mogą wywoływać mało pozytywne wrażenia estetyczne, to stanowią zagrożenie dla roślin, które np. podgryzają. Nie chodzi tylko o liście kwiatów, ale przede wszystkim owoce i warzywa. Oto trzy sposoby, aby je wytępić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zosia Zborowska odpowiedziała na pytania fanów o mieszkanie. Przy okazji pokazała wnętrze i ogród

Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu? Spróbuj wypłoszyć je przy pomocy roślin

Niektóre rośliny wydalają silny zapach, który wcale nie jest lubiany przez ślimaki. W związku z tym, szybko uciekną, jeśli w pobliżu ich "uczty" poczują np. cebulę lub czosnek. Zasadzenie tych roślin między lubianymi przez ślimaki truskawkami nie zniszczy uprawy, a wręcz ją uratuje.

Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu, jednocześnie utrudniając im drogę?

Ślimaki, aby dostać się do smakowitych roślin, muszą pokonać drogę, w ich przypadku- robią to bardzo wolno. Kiedy natrafią na potłuczone skorupki jajek wysypane przy ulubionych owocach, albo drobne kamyczki przy sałacie, szybko zrezygnują ze swoich planów. To świetny sposób na odstraszenie ich.

Jak pozbyć się ślimaków z ogrodu z użyciem... alkoholu? Kontrowersyjnie, ale skutecznie

Ślimaki można też humanitarnie "wyłapać". Aby nie stracić smakowitych kąsków, które oczywiście, że przywabią ślimaki, warto znać ich jeszcze jedną słabość. Jest nią piwo! Umieszczenie w ziemi niewielkich słoiczków z piwem, szybko je zwabi i sprawi, że dadzą się złapać. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: