Pamiętacie Krystynę z "Plebanii"? Bernadetta Machała-Krzemińska ma dziś 55 lat i nieco zmieniła zawód

Serial "Plebania" przyniósł popularność wielu aktorom i aktorkom. Jedną z nich była Bernadetta Machała-Krzemińska, która debiut filmowy miała już w wieku 19 lat, ale to właśnie rola Krystyny Cieplak sprawiła, że jej kariera rozkwitła. Niestety, nie na długo. Co dziś u niej słychać?

Krystyna Cieplak, a później Walencik, siostra proboszcza, kochanka czarnego charakteru- Tracza. Kontrowersyjna postać serialu "Plebania" grana przez Bernadettę Machałę-Krzemińską budziła wiele emocji wśród telewidzów. Po raz pierwszy pokazała się na ekranach w 1986 roku, ale to właśnie rola w popularnym serialu zapewniła jej rozpoznawalność. Dziś również działa w mediach, ale niekoniecznie z planu filmowego. Czym się zajmuje i co u niej słychać?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo „Wednesday" — nowy serial Netfliksa od Tima Burtona. Jenna Ortega jako Wednesday Addams

Krystyna z "Plebanii" dziś ma 55 lat. Jakie były początki kariery Bernadetty Machały-Krzemińskiej?

Bernadetta Machała-Krzemińska wkroczyła w świat aktorstwa, mając 19 lat. Zadebiutowała w 86 roku, w produkcji  Kronika wypadków miłosnych jako Greta Baum. Później pojawiły się kolejne role i można nawet uznać, że jej kariera nabierała tempa. Średnio co dwa lata wcielała się w nową postać, a w 2000 roku na dobre zagościła w "Plebanii". Kultowy serial sprawił, że zyskała rozpoznawalność za sprawą roli Krysi aż do 2012 roku. Jej postać z początku ułożona, choć bardzo emocjonalna, z czasem pokazywała swoje nieco inne oblicze. Troskliwa matka serialowej Kasi, ale i kochanka Janusza Tracza. Pomimo tych niespodzianek od losu, postać Krystyny zapadła fanom serialu w pamięci na długo. Później nieco zniknęła z ekranu. Wyszła za mąż za scenarzystę Stanisława Krzemińskiego i urodziła córkę. Co ciekawe, mąż aktorki brał udział przy produkcji serialu "Plebania". Aktorka epizodycznie pojawiała się w takich produkcjach, jak "Na dobre i na złe", "Przyjaciółki", czy "Prawo Agaty". 

Krystyna z "Plebanii" zakończyła karierę? Po raz ostatni zagrała z córką

Bernadetta Machała-Krzemińska w 2022 roku nie udziela się w mediach społecznościowych. Chroni swoją prywatność, jednak w 2018 roku znów zawitała na ekrany. Wzięła udział w produkcji TVP pt. Drogi Wolności jako Anna Biernacka. Co ciekawe, zagrała u boku swojej córki- również aktorki. Aktualnie jej córka, Julia Rosnowska-Krzemińska jest też młodą mamą. To oznacza, że Bernadetta Machała-Krzemińska została babcią! Karierę Rosnowskiej przyniosła rola w serialu "Julia".

 

Czym dziś zajmuje się Bernadetta Machała -Krzemińska? Nieco zmieniła zawód

Dziś aktorka chętniej pokazuje się za kamerami niż przed nimi. To wszystko dlatego, że realizuje się w roli bizneswoman. Od 2005 roku wraz z mężem jest współzałożycielką Stavka Sp. z o. o. Zajmuje się przeprowadzaniem castingów do licznych programów w telewizji, a także reklam, głównie w TTV.

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: