Przed urlopem włóż monetę do zamrażalnika. Unikniesz przykrych niespodzianek po powrocie

Wakacje tuż tuż. Planujemy urlopy, niektórzy już mają spakowane walizki i tylko czekają na ostatni dzwonek w szkole dzieci. Przed wyjazdem na dłuższe wakacje warto zadbać o dom. Koniecznie wyłączmy wodę, aby nie dopuścić do zalania mieszkania, i. włóżmy monetę do zamrażalnika. Ten prosty trik pozwoli nam uniknąć kłopotów żołądkowych po powrocie do domu.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl  

Moneta w zamrażalniku. Drobny trik, a tak wiele korzyści

Pakując się na wakacje mamy dużo na głowie. Trzeba spakować całą rodziną, wykupić ubezpieczenie podróży, zadbać o zwierzęta czy kwiatki. Mamy nadmiar obowiązków i często zapominamy o właściwym zabezpieczeniu domostwa. Najważniejsze jest wyłączenie wody i przekazanie kluczy do domu komuś zaufanemu. Wyłączenie zaworu z wodą pozwoli nam uniknąć niespodziewanego zalania, a przekazanie kluczy dobrym sąsiadom sprawi, że w razie problemów – na przykład pożaru – bez problemu ktoś dostanie się do nas i zapobiegnie zniszczeniom.

Jest też wiele drobnych trików, które warto wykonać przed wyjazdem na wczasy. Jednym z nich jest włożenie monety do zamrażalnika. Zadajcie sobie pytanie: po co? Już tłumaczymy.

Lodówka czy zamrażarka z pewnością będą włączone podczas naszej nieobecności. W środku przechowujemy różne produkty – zamrożone mięsa, warzywa, przetwory. Musimy pamiętać, że latem częściej niż zwykle dochodzi do wyładowań atmosferycznych. A podczas burzy zdarzają się przerwy w dostawie prądu. Gdy dłuższy czas nie będzie prądu, jedzenie w zamrażalniku zacznie się psuć.

Wystarczy jednak włożyć do zamrażalnika monetę i nie będzie żadnego problemu.

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Moneta w zamrażalniku. I możesz być pewny, że wiesz, co jesz

Do kubeczka plastikowego wlejmy wodę. Gdy zamarznie, połóżmy na wierchu monetę. To może być nawet 1 gr. Wstawiamy kubeczek z monetą do zamrażalnika i gotowe. Gdy wrócimy do domu, a moneta ciągle będzie znajdować się na zamrożonej tafli, mamy pewność, że mrożonki nie rozmroziły się. Gdy jednak moneta będzie w innym miejscu, to sygnał, że coś działo się z zamrażalnikiem, prawdopodobnie nie było prądu, więc nie powinniśmy jeść jedzenia, które mroziliśmy.

Więcej o: