Fryzury odmładzające po 40-tce krótkie. Te cięcia to prawdziwy hit, który odejmuje lat

Blunt bob to jedna z najbardziej stylowych i eleganckich fryzur. Nazwa niewiele ci mówi? Czas to zmienić. Bo to zdecydowanie najmodniejsza fryzura tego lata, które na dodatek znacząco odmładza. Jeśli wolisz krótkie ciecie z grzywką, też mamy propozycję!

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl 

Fryzury odmładzające po 40-tce krótkie. Blunt bob

Blunt bob to jedna z tych fryzur, która przyciąga wzrok. Na czym polega cięcie? Włosy są ścinane idealnie prosto. Nie są cieniowane nawet z tyłu głowy. Nazwa fryzury wiele mówi o tym charakterystycznym cięciu. Z języka angielskiego „blunt cut" oznacza „tępe ciecie". Chodzi o efekt cięcia włosów tępymi nożyczkami. W praktyce oznacza to tyle, że końcówki mimo że znajdują się na jednej linii, nie dają efektu gładkiej tafli (jak w prostym bobie).

 

Blunt bob zdecydowanie odmładza. Jest więc polecany przez fryzjerów wszystkim paniom, które chcą odjąć sobie kilku lat. Niestety nie każdy będzie dobrze wyglądać w tej fryzurze.

 

Blunt bob świetnie sprawdzi się u kobiet, które mają cienkie, pozbawione objętości włosy. Jeśli cieszysz się bujną czupryną, masz dużo włosów, które na dodatek są ciężkie i gładkie, ta fryzura nie jest dla ciebie. Możesz uzyskać efekt niechlujnie ściętych włosów. Kształt twarzy nie ma znaczenia. Zarówno osoby o owalnym, trójkątnym czy okrągłym kształcie będą wyglądały świetnie w blunt bobie.

 

Fryzury odmładzające po 40-tce krótkie. Z grzywką i z charakterem

Blunt bob to niejedyna fryzura, które odejmie lat. Świetnie sprawdzi się także krótkie cięcie z grzywką. Co ważne, grzywka musi być dobrze wycieniowana. Jej kształt nie może zbytnio przytłaczać twarzy. Sprawdzi się więc u osób raczej wysokich, postawnych. Filigranowe kobiety mogą „zniknąć" za taką dość masywną grzywką. Fryzura będzie świetnie wyglądać z krótko obciętymi i na dodatek ciemnymi włosami.

 

Fryzury odmładzające po 40-tce krótkie. Asymetryczny bob

Dla nieco odważniejszych pań polecamy cięcia asymetryczne. Asymetria pokazuje odwagę i frywolność, tak typową dla młodych kobiet.

Bob ścięty asymetrycznie warto jeszcze podkręcić grzywką lub refleksami. Szczególnie jasne, blond pasemka skutecznie odejmą lat.

Zobacz wideo Szybki sposób na efektowną, ale prostą fryzurę. Tego koka zrobisz w mgnieniu oka
Więcej o: