Zamiast wyrzucać torebkę po herbacie, włóż ją do zlewu. Ten banalny trik ułatwi ci sprzątanie

Większość z nas po zaparzeniu herbaty wyrzuca torebkę do kosza. Jak się okazuje, warto wykorzystać ją jednak w inny sposób. Wystarczy umieścić ją w zlewie z brudnymi naczyniami i zalać wodą. Efekt może zaskoczyć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się plam z herbaty? Dwa sposoby

Z pewnością zmywanie wiele osób wymieniłoby jako najmniej lubianą domową czynność. Nie każdy może bowiem sobie pozwolić na zakup zmywarki. Można sobie jednak sobie ją nieco ułatwić. Wystarczy do tego jedynie torebka po herbacie.  

Monika Olejnik Kiedyś kiczowate, dziś modne. Buty Moniki Olejnik to hit! "Też chce takie"

Wrzuć do zlewu torebkę po herbacie. Koniec z uporczywym szorowaniem naczyń 

Zużyta torebka po herbacie to doskonały trik, który może znacznie ułatwić zmywanie naczyń. Najlepiej zastosować go wieczorem. Wystarczy do zlewu z brudnymi naczyniami włożyć kilka torebek po tym popularnym naparze i zalać całość wodą. Następnie pozostawiamy całość na minimum kilka godzin, a najlepiej całą noc. Herbata dokładnie usunie tłuszcz, dzięki czemu zmyjemy wszystkie zabrudzenia bez żadnego wysiłku. 

lodówka Włóż do lodówki mokrą gazetę. Ten trik rozwiąże uciążliwy problem

W jaki sposób można jeszcze wykorzystać torebki po herbacie? 

Torebki po herbacie świetnie sprawdzą się nie tylko podczas zmywania. Możemy wykorzystać je także w inny sposób np.: 

  • pozbyć się nieprzyjemnych zapachów — z butów, z lodówki, z kosza na śmieci, kociej kuwety. Wystarczy umieścić torebkę w miejscu, z którego dobiega brzydki zapach. Przygotowując natomiast aromatyczne potrawy z cebulą czy rybą, możemy zneutralizować intensywne zapachy z naszych dłoni, pocierając torebkę,  
  • złagodzić podrażnioną skórę — zimna torebka po herbacie działa jak najlepszy okład. Uśmierza ból, przyspiesza gojenie oraz zapobiega powstawaniu stanów zapalnych, 
  • jako nawóz do kwiatów — to prosty trik, aby odżywić rośliny. Możemy albo torebkę po herbacie umieścić na dnie doniczki, albo włożyć ją do wody i zostawić na kilka dni. Taką mieszanką możemy później podlewać kwiaty. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: