Stewardessa zdradziła, co zabiera ze sobą w każdą podróż. Te 3 rzeczy warto zawsze mieć przy sobie!

Jeszcze przed rozłożeniem ręcznika na słonecznej plaży wielu turystów musi przebrnąć przez niekoniecznie lubiany proces - pakowanie. Jak zaplanować przestrzeń walizki i uniknąć stresu, związanego z zapominaniem wielu rzeczy? Linie lotnicze Emirates przygotowały na ten temat poradnik.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wielu osobom proces pakowania kojarzy się przede wszystkim z niewystarczającą ilością przestrzeni czy z pytaniem, o jakich rzeczach mogło się zapomnieć. Skutkuje to zbędnym niepokojem i koniecznością dokupywania przyborów podróżnych w (niekoniecznie tanich) sklepach. Jak temu zaradzić? Na pomoc turystom ruszyły linie lotnicze Emirates. 

Poradnik z pakowania. O jakich trzech rzeczach zawsze pamięta stewardessa?

Paulina Walica, jako ekspertka w tej dziedzinie radzi podróżnym, czego należy się szczególnie wystrzegać, a o czym pamiętać podczas pakowania. Stewardessa Emirates wymienia trzy rzeczy, które towarzyszą jej w każdej podróży.

  1. Parasol - zmieniające się warunki pogodowe mogą skutecznie pokrzyżować plany, dlatego warto być przygotowanym na wypadek deszczu.
  2. Książka. Dla miłośników czytania długa droga to idealny moment na nadrobienie literackich zaległości i uniknięcie nudy.
  3. Drobne przekąski. Przemieszczanie się między różnymi strefami czasowymi może spowodować, że w środku nocy zaskoczy nas głód, a zatem lepiej mieć przy sobie paczkę słonych orzeszków czy suszonych owoców. 

Stewardessa (zdjęcie ilustracyjne)Stewardessa (zdjęcie ilustracyjne) Fot. Maciej Murański / Agencja Wyborcza.pl

Pomyśl o klimacie. Porady od ekspertki

Bez względu na to, czy podróżujemy w kierunku gorącego Południa, czy chłodniejszych rejonów, należy dobrze dopasować pakowane elementy garderoby do specyficznych warunków pogodowych. Warto również pomyśleć o atrakcjach, które czekają na nas w danym kraju. Jeśli, przykładowo, zdecydujemy się na poranne bieganie - niespakowanie sportowych butów i stroju może skutecznie pokrzyżować tego typu plany.

Dostosuj bagaż do swoich potrzeb. Im mniej, tym lepiej

W zależności od tego, czy ruszamy na pieszą wycieczkę, czy dwutygodniowy pobyt w ciepłym kraju - warto pomyśleć o odpowiednim bagażu. Należy rozważyć wiele wariantów, a następnie wybrać najmniejszą torbę z możliwych. Dzięki temu unikniemy pakowania rzeczy, które później okażą się mało przydatne. Niezwykle pomocnym elementem w podróży jest również bagaż podręczny, który umożliwia bezpośredni dostęp do najpotrzebniejszych przedmiotów.

Więcej o: