Ten domowy sposób na mszyce jest niezawodny! Wystarczy produkt za złotówkę, żeby uratować rośliny

Domowy sposób na mszyce może być tani i skuteczny. Wystarczy produkt za niecałą złotówkę! Szybko rozprawi się ze szkodnikami i pomoże ci uratować kwiaty i inne rośliny. Przygotuj pojemnik ze spryskiwaczem i mleko. Po "magiczny" produkt udaj się do sklepu spożywczego.

Mszyce mogą wyrządzić wiele szkód w ogrodzie i nie tylko. Niszczą rośliny, szybko rozprzestrzeniając się na kolejnych jej fragmentach i zajmując kolejne odmiany. Wiemy, jak w porę temu zapobiec. Pomocne mogą okazać się drożdże, które znajdziesz w lodówce. Kosztują około 1 zł.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Muszki owocówki - skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Domowy sposób na mszyce w ogrodzie? Najpierw musisz je rozpoznać

Mszyce najlepiej rozpoznać, kiedy już zaatakują rośliny. Liście roślin są wtedy pożółkłe i zaczynają usychać. Charakterystyczne dla mszyc jest również pozostawianie lepkiej mazi na różnych częściach zielonych. Najchętniej atakują młode pąki wierzchołkowe, młode liście, kwiatostany oraz pąki kwiatowe.

Domowy sposób na mszyce. Wystarczą drożdże za około 1 złotych

Drożdże nie lubią się z mszycami. Jeśli połączysz ze sobą 100 g drożdży piekarskich, 0,5 litra mleka 3,2% oraz 10 litrów wody, masz szansę przepędzić je na dobre! Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki i wlej do spryskiwacza. Teraz, rozpyl miksturę na pędy, które są zaatakowane przez szkodniki.

Domowy sposób na mszyce bez użycia drożdży. Jak jeszcze można je wytępić?

Mszyce można też spryskać wodą, w której wcześniej leżało szare mydło. Takie mydliny sprawią, że mszyce szybko przestaną żerować na roślinach w ogrodzie. Z naturalnych produktów, bez użycia chemii, pomóc może czosnek lub cebula. Wywar z jednego z nich odstraszy mszyce.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: