Jak ochłodzić mieszkanie? Te domowe sposoby za grosze będą idealne na letnie upały

Do Polski nadchodzi kolejna fala upałów. Niestety wysokie temperatury mogą być bardzo dokuczliwe również w domu. Jak sobie z nimi radzić, nie mając klimatyzacji ani wentylatora? Zdradzamy najlepsze domowe sposoby.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Proste triki przyniosą wam ulgę w upały

Jedyne, o czym marzymy podczas letnich upałów, to przyjemne uczucie chłodu. O te niestety czasami jest trudno nawet w domowym zaciszu, szczególnie jeśli nie możemy pozwolić sobie na zakup klimatyzacji czy wentylatora. Znamy jednak triki na to, jak schłodzić mieszkanie w prosty sposób i bez wydawania majątku.

Sprawdzony sposób na upały? Domowy nawilżacz powietrza 

Upałom towarzyszy nie tylko wysoka temperatura, ale i suche powietrze. Jest jednak łatwy sposób, aby pozbyć się obu tych problemów. Wystarczy nawilżacz powietrza. Nie trzeba jednak wydawać na niego fortuny. Doskonałą alternatywą będzie rozwieszony na suszarce lub grzejniku... ręcznik namoczony zimną wodą. Takie działanie sprawi, że nie tylko nawilżymy powietrze, ale zmniejszymy nieco temperaturę w mieszkaniu. 

Odpowiednio zabezpieczone okna podczas upałów to podstawa

Im więcej słońca przedostanie się do naszego mieszkania, tym cieplej będzie w pomieszczeniu. Latem warto zatem stawiać na białe, grube zasłony. Taki materiał nie nagrzewa się aż tak szybko, a przy okazji odbija znaczną część promieni słonecznych. 

Oczywiście nie należy przy tym zapominać o roletach lub zasłonach zaciemniających, dzięki którym zredukujemy nieco temperaturę w mieszkaniu. Dla jeszcze lepszej skuteczności takie zasłony można umieścić również po zewnętrznej stronie okna

Te rośliny latem mogą przynieść prawdziwą ulgę

Rośliny okrywowe tj. winorośl czy bluszcz, które pną się po ścianie naszego domu, mogą stanowić nie tylko efektowną ozdobę. Działają one również jako naturalna izolacja cieplna. Dodatkowo przysłonięte nimi okna sprawią, że do mieszkania będzie wpadała mniejsza ilość promieni słonecznych. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: