Ten sposób na czyszczenie płytek jest banalny! Tiktokerka przypadkowo odkryła, jak umyć je bez szorowania

Czyszczenie płytek w łazience, lub kuchni nie należy do ulubionych zajęć chyba nikogo. Trzeba je szorować, aby fugi znów były "jak nowe". Często właśnie tam zbiera się najwięcej brudu. Tiktokerka zupełnie przypadkiem odkryła sposób, jak wyczyścić płytki w kilka minut!

Płytki w łazience, czy kuchni zazwyczaj są podatne na wszelkie zabrudzenia. Płaska, twarda powierzchnia zatrzymuje na sobie rozlane ciecze, ale też kurz i wilgoć. Zabrudzenia zbierają się głównie na fugach, które potem trudno doczyścić. Tiktokerka znalazła na to banalny sposób.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Jak doczyścić płytki w łazience? Tiktokerka przypadkiem odkryła sposób

Płytki w łazience można wyczyścić wieloma domowymi sposobami. Znakomicie sprawdzi się np. mieszanka wody z octem, który usuwa pleśń. Taki patent może jednak wymagać długiego szorowania. Podczas sprzątania, można jak się okazuje odkryć o wiele prostszy i mniej pracochłonny sposób. Użytkowniczka Tiktoka @livecomposted pokazała, jak przypadkowe zdarzenie pomogło jej pozbyć się brudu! Na podłogę upadła jej odkręcona butelka z detergentem odtłuszczającym.

Sposób na płytki w łazience, który jest banalny i działa!

Tiktokerka upuściła otwarty pojemnik z detergentem odtłuszczającym. Mógł być to najprostszy płyn do mycia naczyń. Okazało się, że produkt od razu zapełnił drobne wgłębienia, w których znajdują się fugi. Zamiast szarego koloru, szybko dostrzegła śnieżną biel! Ten trik pomógł jej je wyczyścić bez szorowania! Aby nanieść drobne poprawki, użyła... szczoteczki do mycia zębów.

Jak doczyścić fugi i płytki innymi sposobami?

Sposób Tiktokerki jest bardzo popularny w mediach społecznościowych. Najpopularniejszym domowym sposobem jest jednak użycie octu, który z kolei może powodować szybkie zmatowienie płytek. Alternatywą jest wykorzystanie triku Tiktokerki z płynem do mycia naczyń i dodanie do niego jeszcze jednego składnika- soli emskiej. Taka mieszanka może okazać się niezawodna!

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: