Sposób na ćmę bukszpanową jest prosty i tani. To niezawodny ratunek dla twoich roślin

Ćma bukszpanowa niesie spustoszenie wśród roślin w ogrodzie. Może przyczynić się do obumarcia krzewów. Sposoby na ćmę bukszpanową nie muszą być drogie i chemiczne. Spróbuj najpierw tych domowych trików. Są skuteczne i proste!

Ćma bukszpanowa to stosunkowo "nowy" szkodnik. Pochodzi z Azji, a w Europie występuje już od drugiej połowy XX wieku i od tego czasu stopniowo rozprzestrzenia się. W XXI w. stała się jeszcze bardziej popularna. Atakuje krzewy i wyniszcza je w bardzo szybki, czasie. Jak temu zapobiec?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zosia Zborowska odpowiedziała na pytania fanów o mieszkanie. Przy okazji pokazała wnętrze i ogród

Dlaczego sposób na ćmę bukszpanową trzeba znaleźć jak najszybciej?

Im szybciej "zdiagnozujemy" obecność ćmy bukszpanowej w ogrodzie, tym większe są szanse na uratowanie roślin. Ćma rozprzestrzenia się bardzo szybko, a na samym początku pozostawia na bukszpanie larwy. Już wtedy ważne jest, aby zacząć działać. Potem może być już za późno.

Sposób na ćmę bukszpanową. Domowy, banalny trik na larwy

Zanim weźmiesz do ręki preparaty chemiczne i wydasz na nie pieniądze, zacznij od z pozoru banalnych, ale skutecznych metod. Gdy twój bukszpan został zaatakowany, postaraj się rozwiesić nad nim foliową płachtę. Może być zrobiona np. z worków na śmieci. Następnie, najlepiej w masce i rękawiczkach zacznij energicznie potrząsać bukszpanem. Jeśli to wczesny etap rozwoju ciem, powinny szybko znaleźć się na folii. Szczelnie ją zawiń i wyrzuć do śmietnika. 

Sposób na ćmę bukszpanową, kiedy proste triki nie pomagają

Jeśli zwykłe potrząsanie nie przyniosło efektów, masz jeszcze kilka opcji. Środki chemiczne skutecznie ją wytępią, ale jednym z rozwiązań jest też rozłożenie folii dookoła bukszpanu i polewanie bukszpanu wodą. Najlepiej zrobić to wężem ogrodowym. Pod wpływem silnego ciśnienia, larwy wypadną z niego.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: