Hit za 1,50 zł! Zatrzyma wypadanie włosów i przyśpieszy ich porost. Znajdziesz go w swojej kuchni

Pielęgnacja włosów jest jednym z najważniejszych procesów w dążeniu do wymarzonej fryzury. Każdy chce, aby jego pasma były lśniące i mocne. Czasami jednak trudno jest osiągnąć taki wygląd, o jakim wszyscy marzymy. Rozwiązaniem może okazać się produkt dostępny praktycznie w każdym domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Naturalne maseczki są zazwyczaj bezpieczne i można je stosować, bez obawy o szkodliwe działanie. Dzięki tym przepisom na drożdżową maseczkę do włosów nie będziesz już martwić się o ich wygląd. Poznaj niezwykłe właściwości pielęgnacyjne tego kuchennego składnika wielu potraw.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Jak drożdże działają na włosy? Zaskakujące właściwości pielęgnacyjne

Drożdże to jeden z najkorzystniejszych produktów w kosmetyce domowej. Są stosowane jako remedium zarówno w pielęgnacji skóry, jak i włosów. Wysoka zawartość witamin, zwłaszcza witaminy B, sprawia, że drożdże są superodżywczym składnikiem. Ponadto kwas foliowy i aminokwasy zawarte w produkcie sprawią, że kosmyki będą bardziej lśniące. Zawartość tych składników może również pomóc w walce z wypadaniem.

Jak zrobić drożdżową maskę do włosów? Banalnie prosty przepis

Istnieją różne przepisy na drożdżowe maseczki do włosów. Każdy z tych przepisów ma inne korzyści.

  • Przepis z kefirem sprawi, że włosy będą bardziej miękkie. Składniki to 2 łyżeczki drożdży oraz 1 łyżka stołowa kefiru. Wymieszaj produkty w miseczce. Następnie nałóż tę mieszankę na pasma. Jeśli masz długie włosy, możesz zwiększyć ilość składników.
  • Przepis z miodem i jajkiem sprawi, że włosy będą bardziej błyszczące i miękkie. Składniki to 2 łyżeczki drożdży, 1 łyżka stołowa miodu oraz 1 jajko. Wystarczy wszystko połączyć razem. Wymieszaj wszystkie produkty, aby uzyskać płynną maseczkę. Nałóż ją na pasma. Odczekaj 15-20 minut. Umyj włosy zimną wodą.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: