Hit za 1,50 zł! Zatrzyma wypadanie włosów i przyśpieszy ich porost. Znajdziesz go w swojej kuchni

Pielęgnacja włosów jest jednym z najważniejszych procesów w dążeniu do wymarzonej fryzury. Każdy chce, aby jego pasma były lśniące i mocne. Czasami jednak trudno jest osiągnąć taki wygląd, o jakim wszyscy marzymy. Rozwiązaniem może okazać się produkt dostępny praktycznie w każdym domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Naturalne maseczki są zazwyczaj bezpieczne i można je stosować, bez obawy o szkodliwe działanie. Dzięki tym przepisom na drożdżową maseczkę do włosów nie będziesz już martwić się o ich wygląd. Poznaj niezwykłe właściwości pielęgnacyjne tego kuchennego składnika wielu potraw.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Małgorzata KożuchowskaKożuchowska zachwyca w kombinezonie za 159,99 zł. "Piękny ten kolor"

Jak drożdże działają na włosy? Zaskakujące właściwości pielęgnacyjne

Drożdże to jeden z najkorzystniejszych produktów w kosmetyce domowej. Są stosowane jako remedium zarówno w pielęgnacji skóry, jak i włosów. Wysoka zawartość witamin, zwłaszcza witaminy B, sprawia, że drożdże są superodżywczym składnikiem. Ponadto kwas foliowy i aminokwasy zawarte w produkcie sprawią, że kosmyki będą bardziej lśniące. Zawartość tych składników może również pomóc w walce z wypadaniem.

Wrzuć torebkę po herbacie do zlewu. Ten trik ułatwi ci sprzątanieWrzuć torebkę po herbacie do zlewu. Ten trik ułatwi ci sprzątanie

Jak zrobić drożdżową maskę do włosów? Banalnie prosty przepis

Istnieją różne przepisy na drożdżowe maseczki do włosów. Każdy z tych przepisów ma inne korzyści.

  • Przepis z kefirem sprawi, że włosy będą bardziej miękkie. Składniki to 2 łyżeczki drożdży oraz 1 łyżka stołowa kefiru. Wymieszaj produkty w miseczce. Następnie nałóż tę mieszankę na pasma. Jeśli masz długie włosy, możesz zwiększyć ilość składników.
  • Przepis z miodem i jajkiem sprawi, że włosy będą bardziej błyszczące i miękkie. Składniki to 2 łyżeczki drożdży, 1 łyżka stołowa miodu oraz 1 jajko. Wystarczy wszystko połączyć razem. Wymieszaj wszystkie produkty, aby uzyskać płynną maseczkę. Nałóż ją na pasma. Odczekaj 15-20 minut. Umyj włosy zimną wodą.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: