Opalanie podczas okresu może być niebezpieczne. Eksperci przestrzegają przed fatalnymi skutkami

Opalanie podczas okresu może mieć znaczenie. Ta forma relaksu może okazać się niebezpieczna, jeśli menstruacja nie przebiega łagodnie. Eksperci i ekspertki wyjaśniają, na co należy uważać, aby nie zagrażać swojemu zdrowiu latem.

Jedną z form letniego wypoczynku jest oczywiście opalanie. Relaks na słońcu, dzięki któremu skóra zmienia kolor na złoty, ma wiele plusów. Promienie słońca generują również endorfiny, dzięki czemu czujemy się zadowoleni i zadowolone. Jeśli podczas urlopu masz okres- musisz jednak na to uważać.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Poparzona słońcem skóra daje się we znaki? Są trzy skuteczne sposoby na uśmierzenie bólu po opalaniu

Okres, a opalanie. Wszystko zależy od twojego stanu zdrowia

Okres, kobiety mogą znosić na wiele sposobów. Wszystko zależy od organizmu, a przede wszystkim od hormonów. Przy przypadłościach takich jak Insulinooporność, czy Zespół policystycznych jajników, albo endometrioza, miesiączki bywają koszmarnie bolesne i mogą powodować osłabienie i ból. Dla niektórych zaś miesiączka trwa zaledwie 2-3 dni i jest naturalnym procesem, który powoduje tylko niewielki dyskomfort. Zanim zdecydujesz się na opalanie, najpierw pomyśl, do której grupy należysz.

Czy opalanie podczas okresu jest bezpieczne? Eksperci odpowiadają

Jeśli jesteś w grupie tych kobiet, dla których miesiączka jest wyjątkowo trudna do zniesienia, lepiej zrezygnuj z opalania. Na forach internetowych, gdzie ginekolodzy i ginekolożki odpowiadają na pytania internautek, czytamy:

Nadmiar słońca podczas miesiączki nie sprzyja zdrowiu. Podczas menstruacji słońce może dodatkowo spowodować bardzo obfite krwawienie, a niekiedy nawet krwotok. Lekarze zalecają w tym czasie spacery albo leżakowanie w półcieniu.

Nawet jeśli zdaje ci się, że menstruacja przebywa bez zagrożenia, pamiętaj, że przy wysokich temperaturach o wiele łatwiej o zasłabnięcie, a to bardzo duże niebezpieczeństwo. Jeden z ginekologów w odpowiedzi na pytanie internautki pisze:

Podczas okresu zwiększa się również wrażliwość skóry na działanie promieni UV. W tych dniach łatwiej więc o oparzenia oraz przebarwienia skóry.

Zanim zdecydujesz się na opalanie podczas okresu, skonsultuj to ze swoim lekarzem, lub lekarką.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: