Ten oprysk z drożdży na róże, ogórki i pomidory jest niezawodny! Wykonasz go w kilka chwil

Jak uchronić rośliny przed szkodnikami, a przy okazji poprawić ich wzrost? Oprysk z drożdży jest doskonały na róże, ogórki i pomidory. Wyjaśniamy, jak go przygotować.

Ta metoda jest znana od lat! Jeszcze nasze prababcie praktykowały oprysk z drożdży w ogrodzie. Ma on wiele plusów, m.in. taki, że drożdże są tanie i bardzo wydajne. Oprysk z drożdży spłoszy szkodniki, ale też sprawi, że rośliny będą bujnie rosły. Jak go wykonać? To zajmie tylko kilka chwil!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zosia Zborowska odpowiedziała na pytania fanów o mieszkanie. Przy okazji pokazała wnętrze i ogród

Oprysk z drożdży na rośliny. Dlaczego jest taki skuteczny?

Drożdże, które zostaną rozpylone na liście, wypierają mikroorganizmy szkodliwe dla roślin, które mogą być sprawcami chorób. Drożdże tworzą naturalną barierę, chroniącą roślinę przed infekcjami chorób grzybowych. Dzięki temu rośliny nie tylko są bezpieczne, ale i mogą bujnie rosnąć.

Oprysk z drożdży na róże, ogórki i pomidory. Jak go wykonać?

Oprysk z drożdży najlepiej działa na róże, ogórki i pomidory. Aby go wykonać, potrzebujesz 100 g drożdży piekarskich i 0,5 litra mleka 3,2%. Drożdże rozpuść w mleku, a następnie rozcieńcz roztwór 10 litrami wody. Do roztworu dodaj około 1 łyżki płynnego szarego mydła, dzięki temu ciecz będzie lepiej utrzymywała się na liściach. Gotowe!

Oprysk z drożdży, a może nawóz z drożdży? Ten zabieg pomoże roślinom

Oprócz oprysku z drożdży możesz stosować również nawóz z drożdży. Wystarczy, że 100 g rozdrobnionych drożdży włożysz do wiadra, zasypiesz 1 szklanką cukru i odstawisz na 1-2 godziny. Po tym czasie rozpuść w cukrze drożdże i zalej 10 l ciepłej wody. Wszystko wymieszaj i odstaw na tydzień do sfermentowania. Po tygodniu mieszanina po rozcieńczeniu (1 szklanka roztworu na 10 l wody) jest gotowa. Można podlewać nią rośliny.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: