Chcesz mieć piękne i bujne paprocie w domu? Postaw je obok tego urządzenia. Kobiety zdradzają cenne triki

Paprocie są stosunkowo łatwe w uprawie, jednak przeciągi, suche powietrze i skrajne temperatury nie pomogą. Te, które są chronione przed suchym powietrzem i skrajnymi temperaturami, odwdzięczą się bujnymi, zielonymi liśćmi przez cały rok, upiększając dom. Kobiet zdradzają sposoby pielęgnacji.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Paprocie mają delikatne, poskręcane liście, które rozwijają się w długie, koronkowe liście. W środowisku naturalnym paprocie najczęściej porastają dna lasów i rosną pod koronami drzew, ale są też wspaniałą rośliną domową. Jak o nie dbać, by zachwycały wyglądem?

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Jak uprawiać i pielęgnować paprocie w pomieszczeniach? Podstawowe zasady

Paprocie obejmują szeroką gamę roślin, większość uprawianych w pomieszczeniach wymaga tych samych podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych:

  • Podczas sadzenia paproci w doniczce wybierz dobrze przepuszczającą wodę mieszankę doniczkową.
  • Paprocie wolą światło przefiltrowane lub pośrednie niż bezpośrednie światło słoneczne. Najlepszym miejscem dla paproci jest okno wychodzące na południe lub północ.
  • Paprocie najlepiej radzą sobie w glebie, która jest równomiernie i stale wilgotna. Należy je obficie podlewać, gdy tylko poczują, że wierzchnia warstwa gleby zaczyna wysychać. Nie należy jednak przesadzać z podlewaniem.
  • Paprocie potrzebują wysokiej wilgotności powietrza, aby dobrze się rozwijać. Jeśli liście paproci brązowieją na końcach, spryskaj je wodą z butelki.

Perfekcyjne Panie Domu radzą jak prawidłowo dbać o paprocie. Poznaj cenne wskazówki

Na popularnej grupie na Facebooku, której nazwa brzmi "Perfekcyjne Panie Domu (Porady: sprzątanie, dom, ogród)" można znaleźć odpowiedzi na wiele pytań. Również w temacie pielęgnacji paproci można znaleźć wiele cennych, sprawdzonych rad. 

Lubi wilgotne powietrze, jeśli jest sucho w mieszkaniu, to warto często zraszać mgiełką i podlewać (ale nie przelewać). Dobrze znosi stanowiska półcieniste i cieniste, czyli nie w pełnym słońcu. Jeśli ma zbyt sucho usychają jej pojedyncze listki.
Najlepiej jakby stała blisko telewizora a najlepiej nad nim jeśli to możliwe. Paprotki uwielbiają takie sąsiedztwo. Podlewać sporo systematycznie. Obcinać wąsy, które wypuści.
Ja podlewam woda gazowana raz w tygodniu i rośnie super.
Paproć nie lubi zmiany miejsca, nawet odwracać się jej nie powinno, więc na pewno zgubi trochę liści. Poza tym to nie jest wymagający kwiat. Lubi wilgoć, więc raz w tygodniu spryskuję liście oraz co drugi dzień podlewam.
Moja paprotka, dopóki wisiała w pobliżu telewizora, to była piękna. Przestawiłam w inne miejsce i padła.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: