Jak wyczyścić toaletę bez szorowania? Wykorzystaj te produkty za 2 zł. Masz je w swojej kuchni

Czyszczenie toalety nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków domowych, jednak co jakiś czas nadchodzi dzień, w którym po prostu należy to zrobić. W tym celu, zamiast drogich detergentów warto użyć produktów, które większość z nas ma w swojej kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zastanawiasz się, jak wykorzystać słoiczki po jogurtach? Zrób z nich organizer do łazienki!

Jak wyczyścić toaletę bez szorowania? Nie potrzebujemy do tego drogich i żrących detergentów. Wystarczą środki, które na co dzień wykorzystujemy w kuchni. 

Soda oczyszczona — niezastąpiona nie tylko w kuchni

Soda oczyszczona to przyjaciółka każdej gospodyni domowej. Ten uniwersalny środek sprawdzi się nie tylko podczas gotowania, ale i sprzątania. Chcąc wyczyścić nim toaletę, wystarczy, że rozsypiemy proszek po ściankach muszli, odczekamy około 30-40 minut, a następnie spłuczemy wodę. 

Możemy także stworzyć mieszankę z sody oczyszczonej i kwasku cytrynowego. Po wymieszaniu 1/3 szklanki sody i 1/4 szklanki kwasku powstałą substancję wsypujemy do muszli. Po 30 minutach kilkukrotnie spuszczamy wodę, a brud i kamień z naszej toalety zniknie w mgnieniu oka

Nietypowe zastosowanie coca-coli. Idealny środek do czyszczenia toalet

Do wyczyszczenia toalety wystarczy tylko jedna puszka napoju. Wlewamy jej zawartość do muszli klozetowej, pozostawiamy na około godzinę, a następnie dokładnie czyścimy brzegi szczotką. Jedno spłukanie wody i proces można uznać za zakończony. Coca-cola powinna poradzić sobie nie tylko z zabrudzeniami, ale i kamieniem. 

Ocet spirytusowy i cytryna. Doskonała mieszanka na zwalczenie bakterii i wirusów

Jeśli chcemy pozbyć się wszelkich wirusów i bakterii zalegających w naszej muszli, z pomocą przychodzi ocet spirytusowy. Potrzebujemy jednej szklanki octu, pół szklanki przegotowanej wody oraz łyżkę soku z cytryny. Powstałą mieszankę najlepiej przelać do butelki po płynie do mycia okien, a następnie zaaplikować dokładnie na każdym fragmencie muszli. 

Ocet i soda — najlepsze połączenie do mycia toalet

Chcąc uporać się zarówno z kamieniem, jak i bakteriami, najlepiej użyć sody oczyszczonej połączonej z octem spirytusowym. Do 1/3 szklanki sody wlewamy ocet i całość przelewamy do muszli. Po 30 minutach toaletę czyścimy szczotką i na koniec spłukujemy wodę. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: