Masz drugi palec u stopy krótszy od palucha? To wiele mówi o twoim zachowaniu

Wygląd naszych stóp może wskazywać, jakie mamy cechy osobowości. Kiedy mamy drugi palec u stopy krótszy od palucha mówi się wtedy o tzw. stopie egipskiej. Czym cechują się takie osoby?

Więcej podobnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Wyróżniamy trzy rodzaje stóp: stopa egipska, stopa grecka i stopa rzymska. Ta pierwsza jest zdecydowanie najpopularniejsza, bo ma ją około 70 proc. społeczeństwa. Z kolei najrzadszym rodzajem jest stopa rzymska, którą posiada zaledwie 10 proc. społeczeństwa. Co możemy wyczytać z ułożenia naszych palców? 

Zobacz wideo Czy wielkość penisa można poznać po rozmiarze stopy?

Stopa egipska, a osobowość 

Osoby, które posiadają stopę egipską, mają drugi palec krótszy od palucha, a reszta ułożona jest w linii prostej pod ostrym kątem. W przeszłości taki kształt palców uważany był za oznakę inteligencji i arystokratycznego pochodzenia. Osoby posiadające stopy egipskie są marzycielami, skrytymi, z aurą tajemniczości. Mogą też miewać zmienne nastroje. Działają nerwowo i chaotycznie. Z zewnątrz sprawiają wrażenie twardych i niedostępnych, ale za tym pancerzem kryje się wrażliwość.

Kształt stopyKształt stopy fot. Shutterstock.com

sposób na gładkie stopy Niezawodny sposób na wygładzenie stóp? Rozpuść w wodzie ten produkt

Stopa egipska, a zdrowie 

Osoby posiadające stopę egipską niestety często borykają się ze zdrowotnymi schorzeniami. Podczas poruszania się, chodzenia, czy też biegania lub skakania najbardziej obciążone są śródstopie i paluch. W związku z tym, osoby ze stopą egipską mają tendencje do tworzenia się tzw. halluksów. Ponadto mogą zmagać się z takimi dolegliwościami jak przykurcz ścięgna Achillesa, palcami "młotkowatymi", niestabilnością stawu skokowego, czy koślawością kolan. 

Oczywiście te schorzenia można zminimalizować np. za pomocą odpowiedniego, wygodnego obuwia. Dobrym pomysłem jest także wykonywanie ćwiczeń wzmacniających określone mięśnie stopy – w tym celu warto chociaż raz wybrać się do dobrego ortopedy, który spisze wszelkie zalecenia.

A wy, który macie rodzaj stopy?

Zwykle pijesz ją do śniadania, teraz namocz w niej stopy. Pomoże w walce z nadpotliwością Zwykle pijesz ją do śniadania, teraz namocz w niej stopy. Pomoże z nadpotliwością

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: