Dzieci uwielbiają ten napój. Ty nałóż go na brwi, a staną się mocne i gęste

Wiele kobiet marzy o pięknych i gęstych brwiach. Ale częste regulowanie i stosowanie różnych kosmetyków do makijażu może je osłabić i doprowadzić do ich wypadania. Co robić, by je zagęścić? Czy są na to jakieś domowe sposoby?

Potrzebujesz więcej porad dotyczących urody? Zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Nieumiejętna regulacja brwi czy brak odpowiedniej pielęgnacji, w tym niedokładne zmywanie makijażu, mogą doprowadzić do ich osłabienia i pogorszenia się ich wyglądu. A przecież brwi to nasza wizytówka. Co robić, żeby wyglądały lepiej? Pomocne mogą okazać się produkty, które możemy znaleźć w każdym domu. Jednym z nich jest... mleko.

Zobacz wideo Brwi na mydło. Instrukcja krok po kroku

Mleko na zagęszczenie brwi. Jak je stosować?

Napój ten zawiera białko, tłuszcze oraz witaminy, które odżywiają korzenie włosków oraz pobudzają je do wzrostu. Mleko można wykorzystać nie tylko do domowej roboty maski czy płukanki do włosów, lecz także do brwi. Jak to zrobić?

Wystarczy niewielką ilością mleka (najlepiej pełnotłustego) zwilżyć wacik kosmetyczny, a następnie przetrzeć nim brwi. Po upływie około 20 minut należy spłukać je wodą. Ważna jest cierpliwość i regularność w stosowaniu takiej wcierki. Pierwsze efekty takiej kuracji powinny być widoczne po upływie dwóch tygodni. Pamiętajmy, by nakładać mleko wieczorem, po demakijażu i oczyszczeniu twarzy.

Inne domowe sposoby na zagęszczenie brwi

Jednym z najpopularniejszych domowych produktów na zagęszczenie brwi jest olej rycynowy. Jest dostępny w każdej aptece, kosztuje grosze i podobnie jak mleko, można go stosować również do pielęgnacji włosów. Jak stosować olej rycynowy na brwi? Na palec lub patyczek kosmetyczny nakładamy kilka kropli olejku, a następnie wcieramy w brwi. Po tej kuracji warto przeczesać je szczoteczką, by dokładnie rozprowadzić produkt.

Innym ze sposobów jest nakładanie na brwi soku z cebuli. Najpierw ścieramy ją na tarce, a następnie wyciskamy sok. Można też wykorzystać wyciskarkę lub blender. Tak uzyskany sok nakładamy w niewielkiej ilości na brwi i wcieramy. Po upływie kilkunastu minut zmywamy go wodą. Możemy również pozostawić taką wcierkę na całą noc.

Więcej o: