Rozsyp cukier w ogrodzie i zobacz, jak działa na rośliny! Te domowe triki są niezawodne

Cukier znajdujący się w kuchni jest bardziej przydatny, niż się tego spodziewasz i może pomóc w utrzymaniu pięknego ogrodu. Jest środkiem przyjaznym dla środowiska, który ogrodnicy mogą stosować do zwalczania wielu szkodników itd. Poznaj zaskakujące zastosowania tego produktu w ogrodzie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Cukier można bezpiecznie stosować w otoczeniu dzieci i zwierząt domowych, a także nie szkodzi pożytecznym owadom. Jak go zastosować w swoim ogrodzie?

Zobacz wideo Wprowadź wiosnę do swojego domu. Hiacyntowy ogródek pięknie ozdobi każde wnętrze

Naturalna pułapka na szkodniki. Zastosowanie cukru w ogrodzie

Muszki owocówki i muchy domowe mogą powodować wiele problemów w domu i ogrodzie. Jeśli walczysz z nimi w swoim ogrodzie, wypróbuj tę pułapkę na muchy cukrowe. To rozwiązanie sprawdza się również w przypadku innych owadów, które są przyciągane przez słodkie rzeczy. Jeśli chcesz się pozbyć mrówek, również spróbuj cukru. Połącz 1/2 szklanki cukru i 1 łyżki stołowej boraksu i zalej je 1 szklanką ciepłej wody. Namocz w tej mieszance waciki i umieść je w miejscach, w których przebywają mrówki.

Zaskakujące zastosowania cukru w ogrodzie, które są możliwe

Może to być zaskoczenie lub nie. Cukier może być używany w ogrodzie. Oto niecodzienne sposoby wykorzystania cukru w ogrodzie.

  1. Cukier jest jednym z naturalnych rozwiązań, aby łatwo oczyścić ręce. Użyj 1 łyżeczki cukru i niewielkiej ilości wody, a następnie umyj je jak zwykle. To działa dobrze do czyszczenia zabrudzonych, tłustych i oleistych rąk.
  2. Dodanie cukru do wazonu może wydłużyć trwałość kwiatów ciętych. Wystarczy wymieszać łyżkę stołową cukru z wodą w wazonie. Roztwór ten hamuje również rozwój bakterii, które mogą sprawić, że woda będzie miała nieprzyjemny zapach i negatywnie wpłynie na kwiaty cięte. Aby temu zapobiec, dodaj do wazonu łyżkę stołową octu. 
  3. Masz plamy z trawy na ubraniach po pracy w ogrodzie? Ich usunięcie może być bardzo trudne, ale wystarczy użycie cukru i wody. Weź 1/2 szklanki cukru do miski i dodaj do niego tyle ciepłej wody, aby powstała pasta. Nałóż tę mieszankę na plamę, pozwól jej wsiąkać, a następnie umyj normalnie.
  4. Dostarcz roślinom dodatkowych składników odżywczych, stosując roztwór octu, cukru i wody.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: