Szeroki kapelusz latem to nie tylko modny dodatek. Ma też bardzo praktyczne zastosowanie

Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz na wakacje, czy też cieszysz się latem w domowym zaciszu, warto zdecydować się na noszenie kapelusza. To dobra decyzja, ponieważ letnie kapelusze są nie tylko modne, ale i bezpieczne dla skóry.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Możesz nie lubić kapeluszy lub mieć trudności z dopasowaniem ich do swojego stroju. Są jednak powody, dla których warto nosić kapelusz nie tylko tego lata i nie tylko ze względu na modę. 

Zobacz wideo Stylizacje Avanti. Stylizacje ze spodniami z szeroką nogawką

Dlaczego warto nosić kapelusz latem? Ochrona przede wszystkim

Choć nie zawsze chcemy uchronić się przed działaniem promieni słonecznych, a może nawet zależy nam na uzyskaniu równomiernej opalenizny, to nadmierna ekspozycja na słońce w niektórych przypadkach może być szkodliwa dla skóry. Uważa się, że opalanie jest jedną z głównych przyczyn powstawania zmarszczek i wielu chorób skóry. Promienie ultrafioletowe (UV) mogą uszkadzać lub niszczyć kolagen i elastynę. Może to prowadzić do utraty jędrnej skóry na twarzy i szyi. Jeśli masz jasną karnację lub bladą cerę, szczególnie ważne jest noszenie letniego kapelusza. 

Noszenie kapeluszy sprawi, że będzie Ci chłodniej

Wiele osób często nie docenia tego, o ile chłodniej można się poczuć, nosząc letni kapelusz. Te z szerokim rondem, zapewniają najlepszą ochronę przed gorącem i słońcem. Zakrywają one głowę, twarz, szyję i ramiona. Oznacza to, że większa część górnej połowy ciała pozostaje w cieniu. Przy wyborze idealnego kapelusza, który zapewni Ci chłód, warto zwrócić uwagę na jego kolor. Na przykład, białe kapelusze są znacznie chłodniejsze niż ciemne lub czarne. Czarne lub ciemniejsze kolory i odcienie zazwyczaj pochłaniają znacznie więcej energii słonecznej w postaci ciepła.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: