Sprawdzony sposób na komary? Te banalne triki pomogą rozprawić się z nimi na dobre

Naturalny sposób pozbycia się komarów, jest ważny nie tylko ze względu na zapewnienie komfortu spędzania czasu w ogrodzie. Komary stanowią zagrożenie dla zdrowia i nikt nie przepada za uciążliwym swędzeniem, jakie pozostawiają po sobie. Poznaj niezawodne sposoby na komary.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Do odgłosów lata należy zaliczyć również obecność dokuczliwych komarów. Zobacz, jak zwalczać te owady wokół domu i nie tylko, oraz zmniejszyć ryzyko ukąszenia.

Zobacz wideo Wakacyjna pierwsza pomoc, czyli jak przykleić plaster, złagodzić oparzenia i ukąszenia owadów

Sposób na komary: Zasadź kilka naturalnych środków odstraszających

Możesz wyhodować ogród pełen własnych środków ochrony przed szkodnikami. Wybierz rośliny, które w naturalny sposób trzymają owady na dystans. Istnieje wiele rodzajów pięknych ziół i kwiatów, które świetnie wyglądają, a jednocześnie mają silne właściwości odstraszające. Większość z nich zwalcza także muchy, meszki i inne uciążliwe owady, które sprawiają, że przebywanie na zewnątrz latem nie jest tak przyjemne. Zioła, które warto rozważyć to m.in.: bazylia, lawenda, trawa cytrynowa, mięta pieprzowa, rozmaryn i koper. Z kwiatów wypróbuj nagietki.

Sposoby na owady od "Perfekcyjnych Pań Domu"

Na popularnej wśród kobiet grupie na Facebooku można również znaleźć wiele cennych rad w zakresie radzenia sobie z komarami. "Perfekcyjne Panie Domu (Porady: sprzątanie, dom, ogród)" radzą:

My od miesiąca łykamy witaminę B. Tak mi poleciła koleżanka, a pani w aptece potwierdziła. Witamina ta uwalnia się przez skórę, wydzielając zapach, który komary nie lubią. Na razie się sprawdza.
Ja uważam, że nieźle działają środki wkładane do kontaktu. Są nieszkodliwe dla zwierząt.
Folia aluminiowa i zrobić miseczkę wsypać kawę mieloną i zrobić kadzidełko.
Moskitiery w oknach, jedyny naprawdę skuteczny sposób bez zbędnej chemii
Cukier wanilinowy w miseczce obok łóżka

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: