Te rośliny to świetny sposób na nornice! Zasadź je, aby przepędzić gryzonie z ogrodu

Sposoby na nornice, które odstraszą je na dobre? To uciążliwe małe szkodniki wyrządzają wiele szkód w ogrodzie. Podgryzają liście lub drążą tunele pod roślinami w poszukiwaniu korzeni i nasion. Na szczęście można zasadzić wiele pięknych roślin, które je odstraszą. Oto kilka najpopularniejszych, niezawodnych gatunków.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Są małe i wyglądem przypominają myszy. Nornice są niezaprzeczalnym utrapieniem każdego właściciela ogrodu. Na szczęście istnieją naturalne i bezpieczne rozwiązania, które można zastosować, aby je skutecznie odstraszyć. 

Zobacz wideo Wprowadź wiosnę do swojego domu. Hiacyntowy ogródek pięknie ozdobi każde wnętrze

Rośliny na nornice? Dzięki nim pozbędziesz się gryzoni na dobre

Naturalne sposoby na walkę ze szkodnikami to bezpieczne i proste w wykonaniu rozwiązania, po które sięga coraz więcej ogrodników. Nornice nie tolerują zapachów niektórych roślin, są dla nich nie do zniesienia, co w ostateczności skutecznie je odstrasza. Wystarczy, że posadzisz w swoim ogrodzie kilka konkretnych gatunków. Szczególnie drażliwe w zapachu będą dla nich m.in.: bazylia, czosnek, aksamitka, mięta, rącznik pospolity, porzeczka, bez czarny, wilczomlecz lub szachownica cesarska.

Skuteczne sposoby na nornice. Zadziałaj zapachem i dźwiękiem

Dodatkowo warto również wykorzystać kolejną ze słabości nornic. Chodzi o zapach i smak kawy. Wystarczy, że przygotujesz oprysk z kawy. Przygotuj w tym celu kawowy napar i wymieszaj go z wodą. Mieszankę przelej to butelki z atomizerem. Spryskaj rośliny i przepędź nornice oraz jednocześnie odżyw kwiaty w ogrodzie.

Ponadto możesz zadziałać również dźwiękiem. Gryzonie są wrażliwe nie tylko na zapachy, ale również hałas. Nornice boją się odgłosów takich jak te wydawane przez stare puszki umieszczone na patykach. Pod wpływem wiatru będą się o siebie obijać i skutecznie odstraszą nornice z twojego ogrodu.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: