Szafa kapsułowa na lato. Te rzeczy muszą się w niej znaleźć! Ponadczasowe trendy na słoneczne dni

Szafa kapsułowa, to znakomity sposób na utrzymanie porządku w ubraniach. Zdarza się, że mamy ich dużo, a nadal nie wiemy, w co się ubrać. Rzeczy typu "Basic" powinny znaleźć się w każdej garderobie, bez względu na porę roku. Oto propozycje na lato.

W dzisiejszych czasach, kiedy staramy się odchodzić od nadmiernego konsumpcjonizmu, warto zainteresować się różnymi sposobami, na ułatwianie sobie życia. Jednym z takich trików, jest posiadanie szafy kapsułowej. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze i zyskasz porządek w garderobie.

Interesujesz się modą? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zorganizuj i uporządkuj swoją szafę na wiosnę

Szafa kapsułowa na lato. Sposób na zachowanie porządku

Są takie ubrania, które nie wychodzą z mody. Warto mieć je w swoim domu, na wypadek, jeśli całkowicie stracisz pomysł na stylizację. Takie ubrania będą idealne, na co dzień, ale i od święta. Można miksować je ze sobą, ale też dobierać do nich zupełnie nowe dodatki. Prowadzenie szafy kapsułowej polega na zebraniu tylko "potrzebnych" ubrań. Takich, w których wyglądasz i czujesz się dobrze. Dzięki temu unikniesz również bałaganu, podczas wyszukiwania odpowiedniego stroju.

Jak stworzyć szafę kapsułową? Zacznij powoli, krok po kroku

Prosta zasada mówi, jeśli nie założyłeś/ nie założyłaś czegoś przez rok- najprawdopodobniej już tego nie założysz. Takie ubrania można oddać w niektórych sklepach, zyskując zniżki na zakupy, lub nawet pieniądze, albo sprzedać. Dobrym rozwiązaniem będzie oddanie takich rzeczy potrzebującym. Pozbywając się ich, masz lepsze rozeznanie, które ubrania warto mieć i korzystać z nich na co dzień, a także na ważniejsze okazje. Pozbądź się z szafy także ubrań za małych i za dużych. Łudzenie się, że "może kiedyś schudnę" nie jest dobre. Lepiej czuć się w ubraniach dobrze tu i teraz!

Jak wygląda szafa kapsułowa na lato i co powinno w niej być?

Szafa kapsułowa na każdą porę roku, wygląda nieco inaczej. Na lato, powinny w niej być gładkie topy i koszule. Przyda się zwiewna sukienka na upały, ale też bardziej oficjalna, na spotkanie biznesowe, lub rodzinną uroczystość. Zwróć uwagę na swetry i narzutki, które nie tylko będą modne, ale i uniwersalne. Jeśli chodzi o spodnie- przydadzą się klasyczne jeansy, spodnie o kroju garniturowym, zwiewne i kolorowe, ale cienkie, oraz szorty, albo bermudy. Zadbaj też o długą oraz krótką spódnicę

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: