Zdradziła, ile daje się w kopercie na ślub w Wielkiej Brytanii. "To tak na serio?"

Jedna z polskich TikTokerek postanowiła pokazać różnice pomiędzy weselami w Polsce a tymi w Wielkiej Brytanii. Okazuje się, że są znaczące chociażby w kwestii jedzenia, czy alkoholu. Również kwota, jaką dajemy w prezencie państwu młodym, jest zupełnie inna niż w naszym kraju. Zatem jak to wszystko wygląda?

Więcej podobnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

W Polsce od lat organizuje się naprawdę huczne wesela. Jedna z wedding plannerek, z którą rozmawialiśmy jakiś czas temu, zdradziła że małe wesela są zdecydowaną niszą w naszym kraju. A jak to wygląda np. w Wielkiej Brytanii? Opowiedziała o tym TikTokerka Sylwia, która w sieci nagrywa pod nickiem "run_girl_". 

Zobacz wideo Patricia Kazadi w zjawiskowej sukience na wesele

Na wesela w Wielkiej Brytanii przychodzi się z własnym jedzeniem i piciem 

Sylwia była gościem na weselu w Wielkiej Brytanii. Na jednym z opublikowanych na TikToku filmików pokazała, jak wygląda stół podczas tej uroczystości. Dla porównania pokazała także nagranie z polskiego wesela. Na pierwszym widać suto zastawiony stół, a na drugim na stole nie było praktycznie w ogóle żadnego jedzenia. 

Nic na tych weselach nie ma. Ani jedzenia, ani picia.

- powiedziała na nagraniu tiktokerka.

Jak wyjaśniła, goście na weselach w Wielkiej Brytanii sami zapewniają sobie alkohol i jedzenie. Z kolei państwo młodzi odpowiedzialni są jedynie za miejsce do zabawy i muzykę. 

Jaką kwotę w Wielkiej Brytanii daje się w kopercie?

Nie od dziś wiadomo, że kwestia kwoty, jaką powinno dać się państwu młodym w kopercie, wzbudza sporo kontrowersji. Nie raz pisaliśmy na naszym portalu o tym, że według niektórych minimalna kwota powinna wynosić 1000 zł. A jak wygląda to w Wielkiej Brytanii? Zupełnie inaczej. 

Sylwia przyznała, że każdy z zaproszonych gości przekazuje tyle pieniędzy, ile uważa za stosowne, jednak te kwoty nie przekraczają kilkudziesięciu funtów. 

Wkładają 20, 30 nieraz 10 funtów i to jest jako prezent. 

- powiedziała na nagraniu. 

Kobieta podkreśliła także, że zdecydowanie bardziej woli polskie wesela, jednak zwróciła uwagę na to, że w Polsce państwo młodzi często organizują wesela bardzo wystawne, często ponad swoje siły. 

A jakie wy macie doświadczenia z weselami za granicą? Może was coś w tej kwestii zaskoczyło? Dajcie nam znać!

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: