Stosuj te nawyki, żeby wyglądać młodo. Twoja skóra będzie wyglądała świeżo i promiennie. Proste zmiany

Nie jest tajemnicą, że starzenie się jest nieuniknione. Okazuje się, że nie tylko twoje geny i słońce mają na to wpływ. Dlaczego nie zrobić więc wszystkiego, aby to opóźnić? Przeczytaj sposoby na zachowanie młodego wyglądu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Z wiekiem efekty starzenia się mogą być coraz bardziej widoczne. Młody wygląd ma wiele wspólnego z dbałością o skórę, ale nie tylko to się liczy. Okazuje się, że może mieć na to wpływ wiele czynników, począwszy od postawy ciała, poprzez regularne ćwiczenia fizyczne, aż po dbałość o zdrowie fizyczne i samopoczucie.

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Anna LewandowskaStrój kąpielowy Lewandowskiej to hit na lato! Podobny jest za 39,99 zł

Nawyki, żeby wyglądać młodo. Woda to podstawa

Kluczem do młodziej wyglądającej skóry jest nawodnienie. Aby zachować promienny wygląd i zapewnić optymalne zdrowie, powinnaś wypijać 8 szklanek wody dziennie. Odwodnienie może szybko spowodować, że skóra stanie się sucha i matowa, co podkreśli zmarszczki. Picie wystarczającej ilości płynów każdego dnia uzupełnia zapasy wody w tkankach i komórkach, dzięki czemu będziesz wyglądać młodziej i zdrowiej. Woda pomaga skórze zachować nawilżenie od wewnątrz, ale możesz jej również pomóc, używając odpowiedniego rodzaju kremu nawilżającego. Skóra, nie tylko będzie wyglądać lepiej, ale będzie też silniejsza i lepiej poradzi sobie z podrażnieniami. Alkohol i kofeina mogą mieć korzystny wpływ na zdrowie, jeśli są spożywane z umiarem, jednak zbyt duża ich ilość może wywołać spustoszenie w organizmie.

makijaż przy oknieMakijaż przy oknie może być niebezpieczny! Ta kobieta się o tym przekonała

Zdrowe nawyki, które wpłyną na wygląd twojej skóry. Warto o nich pamiętać

Słońce nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na ogólny wygląd, lecz odgrywa ono ogromną rolę. Promienie UV niszczą elastynę w skórze, powodując jej zwiotczenie i poszarzały wygląd, zmarszczki, plamy starcze, nierównomierny koloryt skóry i wiele innych. Zawsze stosuj dobrej jakości krem z filtrem przeciwsłonecznym o wskaźniku SPF co najmniej 30 i upewnij się, że jest to krem z filtrem o szerokim spektrum działania. Oznacza to, że blokuje on zarówno promienie UVA, jak i UVB. Dieta bogata w owoce i warzywa przynosi wiele korzyści. Dostarczają one kluczowych składników odżywczych, które wspomagają zdrowe starzenie się i pozwalają zachować młody wygląd ciała, zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Kolejnym kluczem do zachowania młodego wyglądu jest po prostu odpoczynek. Warto więc zadbać o jego odpowiednią ilość w ciągu dnia.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: