W spadku po babci otrzymała wyjątkową suknię wartą fortunę. "Czekała na mnie 25 lat"

Czasem nie zdajemy sobie sprawy, jakie perełki skrywane są na strychach czy piwnicach w domach naszych dziadków. Przekonała się o pewna TikTokerka, która otrzymała prezent po zmarłej babci. Jak się okazało, jest on wart fortunę.

Więcej podobnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Na TikToku możemy znaleźć naprawdę niewiarygodne historie, którymi dzielą się użytkownicy tej platformy. Adeline Vining opublikowała w sieci nagranie, na którym opowiedziała o wyjątkowym prezencie, który otrzymała od swojej zmarłej babci.

Zobacz wideo Look w stylu vintage - stylizacje Avanti

Dostała od babci suknię Christiana Diora 

Adeline otrzymała w prezencie po zmarłej babci wyjątkową suknię. Okazało się, że pochodziła ona z domu mody Christin Dior. Była to kreacja z kolekcji haute couture, zatem została wykonana z najwyżej jakości materiałów i uszyta z największą starannością na specjalnie zamówienie. Warto podkreślić, że haute couture to dział luksusowego krawiectwa, zajmujący się tworzeniem ubrań na zamówienie dla konkretnego klienta.

Adeline Vining postanowiła przymierzyć czarną, aksamitną suknię bez ramiączek, sięgającą niemal do ziemi. Wyglądała naprawdę zjawiskowo. Na nagraniu opowiedziała historię perełki, którą otrzymała po babci. 

Mój dziadek zmarł 25 lat temu. Kiedy rodzina robiła porządek na jego strychu, znalazła walizki pełne ubrań. W jeden z nich było to – suknia, która należała do mojej babci. Zdaje się, że została zrobiona specjalnie dla niej, ale nie mam pewności. Zmarła w 1957 roku. Niektóre fragmenty sukni są porwane, ale poza tym jest w idealnym stanie. Moi kuzyni to sami faceci, więc została podarowana mnie.

- wyjaśniła Adeline.

Kobieta zastanawiała się, czy suknia w ogóle będzie na nią pasować, ale kiedy ją założyła, okazało się, że leży idealnie. 

Choć byłam posiadaczką tej sukni przez moje całe dorosłe życie, to nadal nic o niej nie wiem, więc jeśli ktoś mi pomoże, będzie wspaniale. Na metce jest numer seryjny, ale nie sądzę, by cokolwiek znaczył

- dodała.

Suknia od Christiana Diora jest warta fortunę

Rzeczy vintage od najlepszych projektantów na świecie potrafią kosztować fortunę. Czasem poszczególne kreacje czy dodatki były produkowane w bardzo limitowanej ilości, dlatego ich cena sięgać może nawet kilkuset tysięcy złotych. Adeline postanowiła poradzić się specjalistów i wycenić wartość kreacji. Okazało się, że pochodząca z domu mody Dior suknia warta jest 35 tys. funtów, czyli około 190 tys. złotych. 

Tiktokerka postanowiła poszukać w rodzinnym archiwum zdjęć babci w opisywanej kreacji. Znalazła jedno, a internauci byli zachwyceni tym, jak w sukni prezentowała się jej babcia. 

Mini śledztwo, które przeprowadziła Adeline, pozwoliło jej się dowiedzieć, że suknia prawdopodobnie pochodzi z 1949 lub 1950 roku. Kobieta chciałaby jednak wiedzieć więcej i każdego, kto mógłby jej w jakiś sposób pomóc, prosi o pomoc. 

Internauci pod nagraniami na TikToku byli zachwyceni prezentem, który kobieta otrzymała. 

Cudowna. 
Fantastyczna. 
Szyta jak dla Ciebie.

- pisali.

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: