Kiedy sadzić truskawki, aby wyhodować najsmaczniejsze owoce? Ten termin gwarantuje obfite zbiory

Kiedy sadzić truskawki, aby cieszyły wyjątkowym smakiem podczas zbiorów? Te ogrodowe są zazwyczaj znacznie słodsze i bardziej soczyste niż te, które można znaleźć w sklepie spożywczym. Poznaj terminy i wskazówki, które pomogą ci wyhodować najlepsze owoce.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Truskawki są bylinami, więc będą powracać rok po roku. Z łatwością rosną w tradycyjnym ogrodzie, więc wiele osób może je uprawiać. Kiedy sadzić i jak pielęgnować owoce, które uwielbiają Polacy?

Zobacz wideo Wprowadź wiosnę do swojego domu. Hiacyntowy ogródek pięknie ozdobi każde wnętrze

Uprawa owoców. Kiedy sadzić truskawki, aby zachwycały smakiem?

Truskawki są wyjątkowo łatwe w hodowli, dlatego tak wiele osób decyduje się na ich posadzenie w swoim ogrodzie. Na rynku dostępne są trzy rodzaje tych bylin: zielone, frigo i doniczkowane. Z tego powodu ich sadzenie może odbywać się praktycznie przez cały okres wegetacji. Jednak za najlepszy czas uznaje się właśnie przełom lipca i sierpnia, czyli sam środek lata. Zieloną odmianę możemy sadzić wczesną wiosną lub późną jesienią. Sadzonki typu frigo najlepiej jest umieszczać w ziemi od wczesnej wiosny, aż do końca czerwca. Truskawki doniczkowe należy umieszczać w ogródku w dwóch okresach. Pierwszy to od początku wiosny do końca maja, zaś drugi to od początku lipca do jesieni. 

Sadzenie truskawek. Na czym polega?

Kiedy przekopiemy rabaty, to po kilku dniach możemy przystąpić do sadzenia truskawek. Wtedy ziemia zdąży już lekko osiąść. Dzień przed warto też odrobinę nawieźć ją. Rośliny najlepiej jest umieścić w rzędach oddalonych od siebie o 50 cm. Odległość pomiędzy poszczególnymi krzaczkami powinna wynosić ok. 20-35 cm. Im większy rozstaw truskawek, tym wygodniej będzie zbierać owoce.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: