Jak używać dezodorantu, by działał? Dermatolożka zdradziła 3 sprawdzone triki

Wysokie temperatury latem potęgują problem nadmiernego pocenia. Aby uniknąć nieestetycznych plam i nieprzyjemnego zapachu trzeba wiedzieć, w jaki sposób używać dezodorantu. Okazuje się, że wiele osób robi to po prostu źle. Dermatolożka podzieliła się kilkoma trikami, które warto znać i przede wszystkim stosować.

Więcej porad i trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Niby to normalne, że się pocimy, ale żeby aż tak?

TikTok jest obecnie jedną z najpopularniejszych platform na świecie, gdzie użytkowniczki oraz użytkownicy dzielą się krótkimi filmikami poruszającymi przeróżne tematy. Znajdziemy tam nie tylko układy taneczne, stylizacje, makijaże czy trendy, lecz także wiele przydatnych porad i trików.

Lepsze działanie dezodorantu? Dermatolożka zdradziła trzy sprawdzone triki. Internauci: "Tego właśnie potrzebowaliśmy"

Jedną z takich porad podzieliła się ostatnio na swoim tiktokowym profilu dr Aamna Adel. Dermatolożka korzystając ze swojej wiedzy oraz doświadczenia, zdradziła niezawodne triki pomagające zminimalizować problem nadmiernego pocenia się pod pachami i nieprzyjemnego zapachu, co jak wiadomo jest bardzo uciążliwe w sezonie letnim. Wideo stało się viralem i zrobiło furorę. Do tej pory obejrzało je ponad 1,8 mln osób. 

Według dr Aamny Adel przede wszystkim należy zamienić maskujący nieprzyjemny zapach dezodorant na antyperspirant, którego zadaniem jest zmniejszenie wydzielania potu. Drugim krokiem jest zmiana pory aplikowania kosmetyku. Większość osób stosuje go rano, a znacznie efektywniejszą opcją według pani dr jest używanie go wieczorem, tuż po umyciu się i dokładnym osuszeniu skóry. Trzecim elementem, na który zdaniem dermatolożki należy zwrócić uwagę jest używanie kosmetyków do mycia. Pachy najlepiej myć mydłem lub żelem o działaniu antybakteryjnym. Dr Aamna Adel uważa, że stosowanie tych trzech zasad, skutecznie pomoże w walce z poceniem się i nieprzyjemnym zapachem.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy od internautek oraz internautów:

Dziękuję, potrzebowałam tego!!! Zawsze się pocę, nawet gdy robię absolutne minimum
Idealne na lato
Dziękuję, to bardzo pomocne
Po umyciu spryskuję pachy sokiem z cytryny, pozostawiam do wyschnięcia, a następnie nakładam dezodorant... działa genialnie

- czytamy.

Więcej o: