Jak radzić sobie podczas upałów? Eksperci podpowiadają. Te sposoby są niezawodne!

Jak radzić sobie podczas upałów? Amerykańscy eksperci nie mają wątpliwości! Pomóc może m.in. nie zimna, ale ciepła woda. Przedstawiamy trzy niezawodne sposoby na uczucie gorąca latem.

 Amerykańscy eksperci radzą, jak wytrzymać upały. Rosnące temperatury tego lata w Polsce mogą naprawdę "dać w kość". Radość ze słonecznej pogody, powoli bowiem zmienia się w uczucie zmęczenia i irytację, jeśli po czole płynie nam pot, a wiatraczek i pootwierane okna nie pomagają. Przytaczamy trzy pomysły, które pomogą natychmiast cię schłodzić. Są skuteczne i banalne!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Proste triki przyniosą wam ulgę w upały

Sposoby na upały nie muszą być skomplikowane. Spróbuj kąpieli, ale nie w zimnej wodzie

Wbrew pozorom, to właśnie nie zimna, a ciepła kąpiel może nam pomóc. Trzeba przy tej czynności być co prawda bardzo ostrożnym i w razie, gdyby zrobiło nam się słabo, warto mieć uchylone okno i bidon "pod ręką". O co chodzi? Przed snem, zażyj gorącej kąpieli. Jak donosi daily mail, w ten sposób przyzwyczaisz ciało do wysokich temperatur i nie będziesz tego aż tak silnie odczuwać w nocy.

Hinduski sposób na upały. W Indiach doskonale wiedzą, jak wytrzymać wysokie temperatury

W Indiach wysokie temperatury to nic nowego. Hindusi są uodpornieni na uderzenia gorąca, a to m.in. dlatego, że jedzą pikantne potrawy. Nieco "podgrzewają" one organizm, uodparniając go na nadmierne ciepło. Jedz imbir, kurkumę, czy chilli, aby nie dać się zaskoczyć podczas gorących wakacji.

Sposób na upały, który nie spodoba się każdemu. Unikaj używek!

Kolejny sposób, który podają amerykańscy eksperci, to unikanie tych produktów, które przyczyniają się do odwodnienia organizmu. To oczywiste, że w czasie upałów musisz pić dużo wody, ale oprócz tego- unikaj soli i używek. Sól, alkohol, a także kofeina przyczyniają się do zatrzymywania wody, a tym samym- większego odczuwania wysokich temperatur. Zastąp je np. cytrusową lemoniadą.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: