Jagoda kamczacka. Jak ją sadzić i uprawiać, aby bujnie rosła? To banalnie proste! Może ona zastąpić borówki

Jagoda kamczacka - jak sadzić coraz popularniejszą wśród ogrodników roślinę? Są długowieczne i mogą być uprawiane w tym samym miejscu przez wiele lat. Ponadto są odporne na choroby i rzadko atakowane przez szkodniki. Wyjaśniamy, o czym warto pamiętać, przy uprawie tej rośliny.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jagoda kamczacka to odmiana wiciokrzewu sinego. Popularnie nazywana jest jagodą kamczacką, ale tak naprawdę powinna być nazywana wiciokrzewem kamczackim. Krzew jagody kamczackiej osiąga wysokość do 2 metrów i jest rośliną długowieczną. Kwitnie w pierwszej połowie kwietnia, a jej owoce to podłużne, słodko-kwaśne, purpurowe pestkowce, przypominające wydłużone jagody. Jak wygląda jej uprawa?

Zobacz wideo Pierogi z jagodami - pyszny klasyk

Edyta Herbuś Edyta Herbuś wybrała idealny strój kąpielowy na lato. Piękny model podkreślił atuty sylwetki. Fani "hot!"

Jagoda kamczacka: jak sadzić te wyjątkowe owoce?

Coraz więcej osób decyduje się na posadzenie w swoim ogrodzie tej wyjątkowej rośliny. Jest to mało znany w Polsce krzew jagodowy. Jego owoce są słodkie i zawierają mnóstwo witamin i składników odżywczych. Uprawa należy do tych prostszych. Najlepszym okresem na posadzenie jagody kamczackiej jest październik, listopad lub kwiecień. Miejsce to powinno być odpowiednio nasłonecznione, a gleba żyzna i przepuszczalna. Roślinę umieszczamy w dołku o głębokości około 40 cm, tak aby korzenie nie podwijały się. Do nasadzeń wybierz dwie odmiany i posadź je w odległości około 1 metra od siebie. Zapewni to im wzajemne zapylanie oraz lepszy wzrost.

botoks na włosy Ten produkt kosztuje 6 zł, a działa na włosy jak botoks za 150 zł

Pielęgnacja jagody kamczackiej. To żaden kłopot!

Uprawa i pielęgnacja jagody kamczackiej nie należy do najtrudniejszych. Wystarczy pamiętać o regularnym podlewaniu rośliny w okresach suszy. Czasami warto też przycinać krzew, przynajmniej raz na kilka lat. Usuwamy tylko te nisko rosnące pędy, które są też najstarsze. Nawożenie jagody kamczackiej powinno odbywać się co dwa lub trzy lata. Jej owocami będziemy cieszyć się nawet przez kilkanaście lat, gdyż krzew ten jest długowieczny. Jego małe wymagania sprawiają, że jest idealny nawet dla amatorów w ogrodnictwie. 

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: