Jak wyczyścić kratkę z okapu? Wystarczy odrobina tego produktu, a plamy po tłuszczu znikną

Czyszczenie kratki z okapu z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych zadań, ale warto robić to regularnie. Osadzający się na niej kurz oraz tłuszcz może bowiem z czasem stać się trudny do usunięcia. Chcąc uniknąć uporczywego szorowania, wystarczy sięgnąć po produkty znajdujące się w każdym domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Plamy z tłuszczu to częsty problem. Nie wiesz, jak je usunąć?

Okap to przydatny element w kuchni, który zapobiega rozprzestrzenianiu się zapachów po całym domu. Nieczyszczony może stać się jednak siedliskiem kurzu i osiadającego tłuszczu. Jak temu zapobiec? Wystarczy regularne sprzątanie. W tym celu warto wykorzystać jeden z poniższych produktów. 

Odrobina tego produktu pomoże pozbyć się wszelkich zabrudzeń z kratki od okapu

Doskonałym sposobem na pozbycie się zabrudzeń z filtra okapu jest... oliwa z oliwek. Wystarczy odrobinę tłuszczu nałożyć na gąbkę i rozprowadzić równomiernie po kratce. Następnie w ciepłej wodzie moczymy ścierkę z mikrofibry i kładziemy ją na kratkę. Zostawiamy ją tak na co najmniej 5 minut. Po tym czasie przecieramy ją gąbką, a później ręcznikiem papierowym. 

Jak wyczyścić kratkę z okapu? Pomocny będzie ocet

Jeśli nie mamy oliwy z oliwek, możemy wykorzystać ocet. Rozcieńczamy go z wodą w proporcji 2:1 i przelewamy do butelki z atomizerem. Kratkę dokładnie spryskujemy mieszanką i zostawiamy na 15 minut. Następnie wystarczy już tylko przemyć filtr wilgotną gąbką, opłukać pod bieżącą wodą i osuszyć. 

Do czyszczenia kratki z okapu można użyć także płynu do mycia naczyń

Z zabrudzeniami na kratce z okapu poradzi sobie również płyn do mycia naczyń. Do miski z wodą dodajemy pół szklanki płynu i moczymy w niej przez 15 minut filtr. Później wystarczy za pomocą szczotki lub szorstkiej gąbki wyczyścić kratkę i osuszyć ręcznikiem papierowym. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: