Jaki jest najlepiej nawadniający napój? To wcale nie woda! Zobacz, po co sięgać w czasie upałów

Wszyscy wiemy, że powinniśmy pić dużo wody. Ale to może być trudne do zrobienia, gdy nie smakuje nam jej smak. Na szczęście można sięgać po różne inne napoje. Musimy też uważać, by nie pić zbyt dużo tych, które odwadniają. Poznaj najlepiej nawadniające opcje, idealne na upały i nie tylko.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Chcesz najlepiej nawadniać organizm? Pij jeden, z tych napojów. Zobacz prawdę o herbacie, kawie, wodzie i nie tylko. Należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu, szczególnie latem, gdy jesteśmy narażeni na działanie wysokich temperatur.

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Jaki jest najlepiej nawadniający napój? To nie tylko woda

Zastanawiałeś się, które napoje są najlepsze, jeśli chodzi o utrzymywanie odpowiedniej ilości płynów w organizmie? Te zdecydowanie są najlepszym wyborem, jeśli chodzi o nawadnianie organizmu.

  • Mleko jest dużo gęstsze od wody, można by pomyśleć, że może odwadniać, ale tak nie jest. Poza wapniem i witaminą D mleko zawiera białko, które zapewni energię nawet w najgorętsze dni, czego nie potrafi zrobić woda.
  • Elektrolity, zawarte w napojach sportowych mogą sprawić, że nawadnianie organizmu będzie skuteczniejsze. Napoje dla sportowców mają też lepszy smak niż woda, więc łatwiej je szybko wypić osobom, które potrzebują szybkiego nawodnienia. Należy jednak uważać na zawartość cukru i węglowodanów, zwłaszcza jeśli nie ćwiczysz.
  • Herbaty bezkofeinowe są świetne, zwłaszcza jeśli jest to tylko napar z liści w gorącej wodzie. Nie ma znaczenia, czy jest to herbata ziołowa, czarna, zielona czy rumiankowa, gorąca czy zimna. Napój ten zawiera także wiele przeciwutleniaczy.
  • Woda kokosowa zawiera 95 procent wody, co jest lepszym wynikiem niż w przypadku soków owocowych. Jest też zdrowsza od soków i napojów dla sportowców pod względem zawartości cukru i dodanych składników.
  • Zwykła woda to wciąż jeden z najlepszych sposobów na nawodnienie, bez konieczności zastanawiania się. 

Kawa. Cała prawda o jej działaniu

Kawa w umiarkowanych ilościach nie jest taka zła, ale kiedy przekroczysz daną dawkę, ciało zaczyna to odczuwać. Picie więcej niż 200-300 miligramów kofeiny, czyli ilości zawartej w dwóch lub trzech filiżankach kawy, może prowadzić do odwodnienia. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, przerzuć się na kawę bezkofeinową lub ogranicz się do jednej filiżanki dziennie. Dodatkowa zaleta jest taka, że jej mniejsza ilość może sprawić, że będziesz bardziej spokojny.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: