Jak ochłodzić mieszkanie w upał? W aptece znajdziesz rozwiązanie za 5 zł

Wysokie temperatury w sezonie letnim zwykle są powodem do radości. Jednak kiedy termometry wskazują 30 stopni i więcej, warunki w wielu polskich mieszkaniach stają się trudne do życia. Jak zatem ochłodzić mieszkanie w upał? Jest prosty i tani sposób, który w wielu przypadkach okazuje się skuteczny.

Więcej trików i porad znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Proste triki, które przyniosą ulgę w upały

Gdy bardzo wysokie temperatury utrzymują się dłużej niż 2-3 dni, wiele osób zaczyna szukać sposobów na to, by w jakiś sposób ochłodzić swoje mieszkanie. Nie da się ukryć, że w przegrzanym pomieszczeniu raczej nikt nie czuje się dobrze. Często w takich sytuacjach zaczyna boleć głowa, pojawia się rozdrażnienie i szybciej dochodzi do odwodnienia organizmu. Jak można sobie pomóc w takiej sytuacji?

Jak ochłodzić mieszkanie w upał? Pomoże m.in. sposób z apteki za 5 zł 

Jest kilka sposobów na to, by latem w domu utrzymywać niską temperaturę. Można zamontować klimatyzację lub kupić przenośny klimatyzator, a także zastosować zasłony lub rolety z powłoką, która odbija promienie słoneczne sprawiając, że wnętrza nie nagrzewają się tak bardzo. Co jednak w przypadku, kiedy nie można pozwolić sobie na takie rozwiązania? Z pomocą przyjdzie trik za 5 zł.

Pomocne okazać się mogą koce termiczne, które w aptece można kupić już za kilka złotych. Dzięki nim można schłodzić wnętrze i zapobiec ponownemu nagrzewaniu. Wystarczy zamocować takie koce na oknach srebrną stroną na zewnątrz. Dzięki temu powłoka odbije promienie słoneczne i wnętrze nie będzie się tak bardzo nagrzewać.

Ponadto warto zwrócić uwagę na porę dnia, w której otwierasz okna. Jednym z naszych największych błędów jest otwieranie w ciągu dnia. W upalne dni powinno się je pozamykać. Jeśli okno jest otwarte lub uchylone, do mieszkania dostaje się podgrzane na elewacji powietrze, przez co jeszcze szybciej robi się w nim gorąco. Okno najlepiej otwierać wieczorem, a nawet zostawiać otwarte na noc, kiedy temperatury są niższe. Po przebudzeniu natomiast warto je od razu zamknąć. 

Więcej o: