Żółte plamy na poduszce? Wystarczy kostka do zmywarki i po sprawie

Poduszek używamy każdego dnia. To tylko kwestia czasu, kiedy pojawią się na nich zabrudzenia i w ostateczności żółte plamy. Jest jednak prosty sposób, który pozwala wyczyścić poduszki i przywrócić im śnieżnobiały kolor.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl 

Żółte plamy na poduszce? Mrs Hinch Cleaning Tips śpieszy z pomocą

Plamy na poduszce będą pojawiały się regularnie. Poduszki należy więc odświeżać co kilka miesięcy. Nie musimy przejmować się zabrudzeniami. Są zupełnie naturalne. Na poduszkach zostaje pot, resztki kremów, które w siebie wcieramy. Nic z tym nie zrobimy, ale o higienę należy dbać. To niezdrowe spać na poduszkach, na których gromadzą się zanieczyszczenia. Łatwo wtedy o rozwój pleśni czy bakterii.

Wiele osób wyrzuca poduszki i kupuje w takiej sytuacji nowe. To jednak zbędny wydatek. Z pomocą spieszy grupa Mrs Hinch Cleaning Tips, w której internauci od lat pokazują w mediach społecznościowych przydatne triki ułatwiające domowe prace.

Plamy na poduszce? Pozbędziesz się ich raz dwa

Na stronie Mrs Hinch Cleaning Tips na Facebooku sposób na żółte plamy na poduszce jest chwalony od dawna. Ten środek czyszczący jest nazywany mianem „Świętego Graala". Internauci zgodnie twierdzą, że „natychmiast usuwa żółte plamy" z poduszek.

Zobacz wideo Plama z truskawek na ubraniu? Podpowiemy, jak ją usunąć

Do wyprania poduszek należy użyć kostek do zmywarki. Należy nie sugerować się etykietami dołączonymi do poduszek. Często znajdziemy tam informację o tym, żeby w ogóle nie prać pościeli. A to błąd. Wystarczy po prostu ustawić program do prania delikatnego, np. do prania wełny. Jedną tabletkę do zmywarki (dowolnej marki) wkładamy do bębna wraz z poduszkami. Nastawiamy pranie i gotowe! Po zakończonym praniu, efekt nas zaskoczy. Poduszki ponownie będą śnieżnobiałe, a plamy znikną. Takie trik warto powtarzać raz na trzy lub cztery miesiące.

Więcej o: