Jak spać w upały? Ten trik, aby ochłodzić sypialnię, jest świetny! Pomoże ci przetrwać lato

Uczucie gorąca, szczególnie latem bywa męczące, warto zatem mieć kilka sprawdzonych sposobów na schłodzenie się. Jak spać w upały? Znamy prosty trik, który sprawi, że nocą będziesz czuć przyjemny chłód i komfort.

Nocą w mieszkaniu, przy wysokich temperaturach może być duszno. To źle wpływa na jakość snu, a to z kolei rzutuje na samopoczucie w ciągu dnia. Znamy sposób, jak temu zapobiec. W ten sposób schłodzisz mieszkanie, swoje ciało i zapewnisz sobie zdrowy sen w upalne noce.

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sukienka Pauliny Sykut-Jeżyny w "zachwycającym kolorze" to hit na lato

Jak schłodzić się latem? Pamiętaj o tych kilku rzeczach

Podstawą "przetrwania" latem jest nawadnianie się. Woda, najlepiej chłodna sprawia, że mniej odczuwamy temperatury, a przy okazji jesteśmy nawodnieni. Latem o odwodnienie bardzo łatwo, a to bywa bardzo niebezpieczne. Sposobów na radzenie sobie w upały jest wiele, do najbardziej skutecznych zaliczamy też np. chłodne prysznice, jedzenie pikantnych przypraw, czy picie herbaty z chryzantemy.

Jak spać w upały? Ten jeden trik może diametralnie poprawić jakość snu latem

Zanim pójdziesz spać, masz kilka opcji, a przynajmniej dwie. Możesz wywietrzyć w ciągu dnia pokój, tak aby znalazło się w nim wystarczająco dużo powietrza, ale też wziąć kąpiel. Co ciekawe, nie zimną, ale ciepłą. W ten sposób przyzwyczaisz organizm do wysokiej temperatury i nocą będzie ci "lżej". 

Jeśli nie możesz spać w upały, ten sposób może ci pomóc. Jest niezawodny!

Na pewno masz w domu zapasowe prześcieradła. Weź jedno z nich i zwilż chłodną wodą. Możesz spryskać je za pomocą spryskiwacza, czy delikatnie "pochlapać". Nie ma to większego znaczenia, ponieważ prześcieradło zawiesisz teraz na... karniszu. Rozprostowane, zasłaniające okno, będzie zbierało każdy powiew wiatru, a tym samym, dawało uczucie chłodu przez całą noc. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: