Kupisz go w aptece za 8 zł, a usunie pleśń na zawsze. Wymieszaj z wodą, efekt cię zaskoczy!

Walka z grzybami i pleśnią rozprzestrzeniającą się w naszym domu może stanowić niemałe wyzwanie. Mało kto zdaje sobie sprawę, że do ich usunięcia niepotrzebne będą żadne chemiczne środki. Olejek herbaciany to tani i co najważniejsze naturalny preparat, który pozwoli ci raz na zawsze pozbyć się uciążliwego problemu z domu. Sprawdź już teraz!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pleśń i grzyby w naszym mieszkaniu nie tylko nadają mu nieestetycznego wyglądu, ale także sprawiają, że w pokojach zaczyna unosić się nieprzyjemny, specyficzny zapach. Ich obecność skutkuje także negatywnym wpływem na nasze zdrowie. Najczęściej by pozbyć się ich z domu, sięgamy po specjalne środki chemiczne zawierające wybielacze oraz substancje powierzchniowo-czynne.

Nie zdajemy sobie sprawy, że takie preparaty przyczyniają się do powstawania toksycznych, rakotwórczych oparów oraz mogą powodować podrażnienia skóry, gardła i oczu. Wspomniane chemikalia są również zabójcze dla roślin. Istnieje jednak bezpieczny i naturalny zamiennik, który pozwoli ci pozbyć się pleśni z domu. Olejek herbaciany sprawdzi się tu idealnie. Co więcej, jego cena w aptekach zaczyna się już od 8 złotych!

Olejek z drzewa herbacianego - jakie ma właściwości? 

W składzie olejku z drzewa herbacianego dominują związki fenolowe i terpeny, których działanie pomaga zwalczyć bakterie, grzyby oraz wirusy. Wykazuje on także silne działanie antyseptyczne - to jego główna i najważniejsza właściwość. Badania wykazały także, że przyczynia się on do zahamowania wzrostu i aktywności drobnoustrojów, w tym przede wszystkim - bakterii i grzybów. 

Jak przygotować i stosować mieszkankę z olejku herbacianego? To naprawdę proste! 

Sporządzenie wspomnianej mieszanki jest banalnie proste i nie zajmie ci dużo czasu! Jedyne czego będziesz potrzebować to: ciepła woda i olejek herbaciany. Przygotuj także gąbkę, ściereczkę, szczoteczkę do zębów, szczotkę do szorowania i butelkę z rozpylaczem. 

Przedstawiamy, jak krok po kroku przygotować i zastosować preparat: 

  • Na początku 2 łyżeczki olejku herbacianego wymieszaj z 2 szklankami ciepłej wody. Przygotowaną mieszankę przelej do butelki z rozpylaczem i porządnie wymieszaj. 
  • Przygotowanym preparatem spryskaj miejsca, na których pojawiała się pleśń i pozostaw go na około godzinę. 
  • Po upływie godziny spryskaj powierzchnie raz jeszcze. Następnie możesz przystąpić do szorowania i usuwania pleśni za pomocą szczotki. W dotarciu do najmniejszych szczelin idealnie sprawdzi się szczoteczka do zębów. 
  • Po dokładnym wyszorowaniu spryskanego obszaru przetrzyj miejsca wilgotną ściereczką. 
  • Jeżeli dostrzeżesz całkowity brak pleśni, na zakończenie całego procesu delikatnie spryskaj obszar raz jeszcze i rozpyl preparat we wszystkie zakamarki. Nie wycieraj naniesionego produktu - pomoże ci to zapobiec ponownemu pojawieniu się pleśni. 
Więcej o: