Jak pozbyć się siwizny bez farbowania włosów? Istnieją na to skuteczne domowe sposoby za grosze

Bez wątpienia włosy są ozdobą każdej kobiety. W pewnym wieku może pojawić się na nich też niechciana siwizna, którą chętnie byśmy ukryły. Co jednak w sytuacji, gdy nie chcemy skazywać się na ciągłe ich farbowanie? Mało kto wie, że problem ten możemy rozwiązać samodzielnie domowymi sposobami za grosze.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Niestety, choć tego bardzo nie chcemy na skutek starzenia się, nasze włosy siwieją. Zwykle fizjologicznie pierwsze takie pasma pojawiają się po 40. roku życia i częściej problem ten dotyczy kobiet niż mężczyzn. Pojawienie się ich wcześniej nazywane jest siwieniem przedwczesnym. Jak jednak radzić sobie z nim bez ciągłych wizyt u fryzjera? Znamy na to skuteczny domowy sposób za grosze.

Zobacz wideo Katarzyna Figura "będzie się starzeć z godnością"? "Ciężko jest uzyskać siwe włosy"

Czy jest sposób na siwe włosy i skąd się one biorą? Wszystko zależy od dwóch pigmentów

Aby, odpowiednio radzić sobie z tym problemem, warto wiedzieć, skąd się on bierze. Za kolor naszych włosów odpowiadają melanocyty, to te same komórki, które odpowiadają za kolor naszej skóry lub nadają jej opaleniznę.

Łącznie wymienić możemy dwa rodzaje melanin:

  • eumelaninę
  • feomelaninę

To właśnie od tych naturalnie występujących w naszym organizmie pigmentów a dokładniej ich ilości zależy jaki kolor włosów posiadamy. Siwe włosy, powstają wskutek zmian, jakie zachodzą w cebulkach włosów. W wyniku starzenia się organizmu melanocyty funkcjonują coraz słabiej, przez co zmniejsza się ilość wytwarzanych melanin. Kiedy pasma pozbawione są pigmentu, rosną białe lub lekko żółte, a to właśnie jest siwe włosy.

Jak pozbyć się siwizny bez farbowania włosów?

Jeżeli chcemy pozbyć się pierwszych siwych włosów bez wizyty u fryzjera, możemy wykorzystać jedną skuteczną metodę, czyli suplementację melatoniny i biotyny. Niedobór np. biotyny najczęściej powoduje też wypadanie włosów, łamliwość paznokci czy łuszczenie się skóry. Melatonina natomiast uzupełni naturalne braki tego barwnika. Sposób działania polega na dostarczeniu bezpośrednio do cebulek włosowych istotnej w hamowaniu procesu siwienia melaniny, nadającej kolor zarówno skórze jak i włosom czy biotyny, która stymuluje mieszki włosowe i zapobiega siwieniu włosów.

Jak ukryć siwe włosy bez farbowania? Wykorzystaj domowe metody za grosze

Jeżeli na naszej głowie dopiero zaczynają pojawiać się siwe włosy, możemy skorzystać z domowych metod walki z tym problemem, jakim jest np. płukanka z kawy. Zabieg taki ma za zadanie przyciemnić włosy, dzięki czemu siwizna jest mniej widoczna. Dodatkowo ten naturalny preparat pobudza włosy do wzrostu (dzięki zawartości kofeiny), zapobiega ich wypadaniu oraz sprawia, iż są one błyszczące, miękkie i łatwe do rozczesania. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby nie był to jednorazowy zabieg, a regularna pielęgnacja. Jak więc ją wykonać?

  1. Kilka łyżek świeżo zmielonej kawy zalać dwiema szklankami wody i gotować przez kilka minut.
  2. Odcedzić i odstawić do wystudzenia.
  3. Tak przygotowaną płukanką polewać umyte włosy oraz skórę głowy.
  4. Pozostawić płyn na włosach przez około 20 minut, a następnie wypłukać głowę.
  5. Taki zabieg warto powtórzyć przez dwa dni z rzędu, aby uzyskać lepsze krycie siwych włosów.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: